«Громадський бюджет Харкова»: визначилися переможці - Накипіло
Події

«Громадський бюджет Харкова»: визначилися переможці

На реалізацію 32-х проектів переможців конкурсу «Громадського бюджету-2021» виділять 37,5 мільйона гривень з міського бюджету. Розповідаємо, які проекти будуть реалізовані в 2021 році.

«Скіфська спадщина» й голографічні 3D-фільми

Підприємець Євген Кулик представив два проекти. На вулиці Біблика, 2 з'явиться історична інсталяція з бетону, яка нагадує капище скіфів. На прилеглій території — копії скіфських кам'яних баб. На втілення цієї ідеї витратять 1 482 680 гривень.

skify1

Другий проект Євгена — експериментальне обладнання для демонстрації голографічних 3D-фільмів про Харків. Автор розраховує на двохмільйонну аудиторію вже за перший рік реалізації ідеї. Розробити обладнання планують до осені 2021 року. Міський бюджет надасть для цього 1 488 000 гривен.

Євген Кулик поставляє департаменту житлового господарства Харківської міськради декоративні бетонні вироби, усього підписано 21 договір на суму 6,4 мільйона гривень. Торік Євген виграв у конкурсі «Громадський бюджет» із проектом «екопарковок», який також реалізовував департамент житлового господарства.

Доповнена реальність

П'ять проектів, що перемогли в цьому році, використовують технології доповненої реальності.

Художниця-муралістка Анастасія Худякова, авторка найбільшого в Україні муралу «Синій кит» біля станції метро «Перемога», втілить завдяки виграшу в конкурсі дві свої ідеї. Перша — створення трьох муралів з доповненою реальністю на проспекті Науки, на будинках №12 та 32, і на вулиці Клочківській, 226. І друга: створення VR-галереї з двох муралів і скульптури з qr-кодом на площі Павлівській. На ці два проекти витратять 1 756 000 гривен.

mural1

mural2

Художній керівник Палацу студентів НЮУ ім. Ярослава Мудрого Ігор Галенко підготує до Дня міста театралізовану екскурсію з доповненою реальністю. Планується провести десять екскурсій за три дні для почесних гостей Дня міста Харкова. Бюджет проекту — 1 500 000 гривень.

ГО «Посольство Художників» відкриє в MININ ART Hub школу віртуальної реальності для художників. Для школи нададуть 1 494 820 гривень з міського бюджету.

На оглядовому майданчику Каскаду планують створити парк скульптур у доповненій реальності. Головна художниця проекту Vira DG (Віра Дегтярьова) розробить 14 цифрових скульптур. Відкривати парк планують 23 серпня, вартість його створення  — 1 472 000 гривен.

Park ar skulptur


Інклюзивні проекти

За кошти «Громадського бюджету» у школі № 154 встановлять ліфт для дітей, які рухаються на візках. Сьогодні в школі є двоє учнів на візках. Заплановані витрати — 1 500 000 гривень.

Громадська організація людей з інвалідністю «Креавіта» створить Харківський центр інклюзивної туризму та Центр перекладу аудіо та відеопродукції на мову жестів. В організації розроблять автобусні та пішохідні маршрути, адаптовані для людей з інвалідністю, підготують екскурсоводів і запишуть відеогід для музеїв. Бюджет створення двох центрів складе 1 700 700 гривень.

Освіта

Чотири проекти планують запустити за адресою: вулиця Миру, 3. На створення Центру робототехніки для дітей і підлітків витратять 1 119 889 гривень. Юнацький технічний хаб «Гараж», опис якого дуже схожий на Центр робототехніки, отримає 1 480 000 гривень з бюджету. «Об'єднання молодих вчених НТУ «ХПІ» створить навчальні групи 3D-друку за 1 158 100 гривень. На проведення фестивалю «Технопанк» (організатори називають його харківським Burning Man) витратять 1 490 000 гривен.

Шоу пісочної анімації адаптують для дітей за суму 505 900 гривень. За допомогою виступів в переносному планетарії збираються піднімати інтерес школярів до природничих наук.

У Харківському національному університеті будівництва і архітектури запустять курс фінансової грамотності. Мета проекту — познайомити з її основами дітей шкільного віку та студентів. Курс буде проводитися в онлайн-режимі в публічному доступі; на нього витратять 1 478 800 гривень.

З'явиться платформа для дітей та молоді про органи місцевого самоврядування. Платформа буде складатися з трьох блоків: освітній — відеоматеріали та статті про роботу органів самоврядування; профорієнтаційний — карта професій з інформацією про середню заробітну плату; інструментальний — можливість впливати на органи самоврядування в місті. На платформу витратять 1 447 705 гривень.

Спортивні проекти

Українська федерація армрестлінгу проведе міжнародний турнір «Відкритий кубок Харкова» і закупить столи для армрестлінгу для харківських шкіл. На ці два проекти в федерації отримають 1 500 000 гривень.

Асоціація розвитку бойових єдиноборств організовує змагання зі змішаних єдиноборств ММА «MadaBattle». На проведення турніру з міського бюджету витратять 1 454 500 гривень. Також в Асоціації створять кіберспортивний boot camp: на базі його програми зберуть команди з кібердісціплін, які представлятимуть Харків на змаганнях.

Спортивний клуб Aventador здійснить проект «Сила слова — сила справи». Вісім колишніх наркозалежних будуть чотири місяці готуватися, щоб у фіналі зустрітися в боксерському поєдинку. Весь процес зніматимуть у форматі реаліті-шоу. Вартість проекту — 812 480 гривень.

На створення в Індустріальному районі спортивного клубу «Українець» для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей з бюджету нададуть 1 495 800 гривень.

Культурні проекти

1 450 000 гривень витратять, щоби зібрати дитячий симфонічний оркестр Kharkiv Music Fest. Мета проекту — пошук та професійна підтримка молодих талантів.

На проведення фестивалю «Rap.ua» надасть 1 165 124 гривень. А на Харківський міжнародний хоровий фестиваль імені В'ячеслава Палкіна — 1 500 000 гривень.

Інші проекти

У Харкові проведуть безкоштовну стерилізацію домашніх тварин для тих, у кого немає на це коштів. На це передбачено 750 000 гривень, передбачається стерилізація 518-ти котів і 130-ти собак.

Буде видана книга «Люди, роки та миті життя двадцяти славетних харків'янок». Серед головних героїнь — чиновниці міської ради, помічниці мера Харкова Геннадія Кернеса. Їхні біографії обійдуться харків'янам у 1 500 000 гривень.

На створення плану координації світлофорів на проспекті Науки виділять 490 000 гривень.

357 000 гривен витратять на створення веломаршрутів по Харківській області. На кожному маршруті буде детальний опис, GPS-треки та маркування місцевості.

1 423 500 гривень витратять на модернізацію міських урн для сміття. Представники громадської організації «Добра воля» додадуть на них попільнички для недопалків.

urnaparizh

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова