Героїв треба знати в мордочку: чотирилапі захисники України - Накипіло
Події

Героїв треба знати в мордочку: чотирилапі захисники України

  • Аліка Піхтерева
  • Державна прикордонна служба, Державна митна служба, ДСНС
  • 2 Квітня
  • 1531

Другого квітня виконується 28 років зі дня заснування Кінологічної служби.

І хоч офіційно в Україні цей день не відзначається, маємо слушну нагоду дізнатися більше про чотирилапих захисників. Адже сьогодні, коли триває війна, службові тварини активно допомагають боронити державу: знаходять людей, зниклі або заборонені предмети за запахами, ловлять злочинців.

І попри стрімкий технологічний прогрес, краще за собак виявити наркотики чи вибухівку не може ніхто, вважають працівники Державних прикордонної та митної служб.

Словосполучення «прикордонний пес» у багатьох людей асоціюється з вівчарками, але наразі на українському кордоні служать собаки приблизно 20-ти порід. Ось деякі з них.

Добре взнаваний у ЗМІ лабрадор Ів Сен Лоран — зірка Харківської митниці. Він майстерно виявляє наркотичні речовини, де б їх не сховали правопорушники. Мила зовнішність песика — його секретна зброя.

Поки порушник втрачає пильність, він мовчки робить свою справу.

 

Бельгійську вівчарку Рамсі із Закарпатської митниці, як Ів Сен Лорана, вважають однією з наймиліших з-поміж чотирилапих сторожів. Торік вона виявила 316 кілограмів бурштину, захованих у паливному баку тягача.

Лабрадор Аврора з Київщини — гроза порушників митного законодавства. Хоча, дивлячись на цю пухку красуню, одразу в це не повіриш. Аврора не лише виконує свої прямі обов'язки, а й навчає молоде покоління службових собак.

Фіфа та Боцман шлють нам привіт з Одеської митниці. Вони разом понад три роки на важливих завданнях. Їх активно залучають для виявлення наркотичних речовин, і собачі носи працюють вкрай ефективно.

Джессі народилася на фронті та стала до лав Прикордонної служби України. Коли їй виповнився місяць, вона вже вправно розпізнавала тип обстрілу за звуком. Дівчинка заступає у спеціальний наряд, який їй придумали військові: «Фішка». Коли мала відчуває небезпеку — починає гавкати, попереджаючи людей.

Джессі прикипіла до прикордонників: разом з ними — і в наряд, і поїсти, і на відпочинок. А після війни вона поїде додому з одним із хлопців.

Доберман Куба обеззброює контрабандистів. Саме такого чотирилапого напарника обрав прикордонник Микола: бо, каже, у дитинстві в нього був собака такої породи. На Львівщину Микола з Кубою приїхали на навчання з прикордонного загону Харкова.

Порода хердер виведена спеціально для пастушої роботи, та вона чудово справляється й зі службовими обов’язками, упевнено кажуть кінологи. 

Саме такого чотирилапого напарника обрав прикордонник Валерій: голландця Арчі. До Кінологічного навчального центру ця парочка друзів прибула з Чернігівського прикордонного загону, і вони разом опанували курс із пошуку наркотичних речовин.

Найменша порода службових собак — цвергшнауцер.

«Шнауцер» у перекладі означає «вусата мордочка», а «цверг» — «мініатюрний». Цього бороданя звуть Принц. Попри маленький розмір, ці собаки надзвичайно сміливі, а в роботі нічим не поступаються великим породам собак. Принц спеціалізується на пошуку зброї та вибухівки.

Цього собаку звати Патрон, він трудиться у лавах ДСНС на Чернігівщині. 

«Патрон — душа й талісман наших чернігівських піротехніків, супроводжує їх завжди і всюди. До речі, дуже любить сир, тож наші хлопці при нагоді балують його смачненьким», — кажуть рятувальники.

Рей — бельгійська вівчарка малінуа, працює в парі з прикордонником Вадимом. Кінолог розповів: обрав пса саме цієї породи в напарники, бо вони розумні, активні, сміливі та добре піддаються дресируванню. Втім, справитися з ними зможе не кожен.

Малінуа — універсальні чотирилапі бійці. Вони поєднують найкращі якості пастуха та охоронця, тож чудово зарекомендували себе на службі. Відмінні в пошуку зброї та наркотиків і особливо вправні в затриманні порушників: такі собаки стали незамінними помічниками в охороні державних рубежів.

«Для мене Рей став не лише напарником, а й справжнім другом», — ділиться Вадим.

Німецька вівчарка на прізвисько Тайсон працює в тандемі з кінологинею Оксаною.

Він спеціалізується на пошуку зброї та вибухонебезпечних предметів. Тайсон дуже працелюбний, завжди охоче йде на заняття. 

«Для мене він не лише вірний друг, а й надійний захисник», — нахвалює Тайсона прикордонниця.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X