Фейк: Україна — банкрут і не має й жодного цента - Накипіло
Події

Фейк: Україна — банкрут і не має й жодного цента

Російські соцмережі та анонімні проросійські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що ніби Україна — банкрут та не має грошей.

Пропагандисти зазначають, що президент Володимир Зеленський заявив у своїй промові, що Україна в жахливій фінансовій ситуації й не має навіть цента, проте це, як завжди, — фейк.

На такий абсурд звернули увагу фактчекери проєкту StopFake.

Як виявилось, Володимир Зеленський повідомив, що Україна наразі ще не отримала фінансування за програмою відновлення Fast Recovery та нагадав, що загальний бюджет цього проєкту становить 17,4 мільярда доларів США.

За інформацією StopFake, Fast Recovery — це план, що передбачає оперативне відновлення зруйнованих рф об'єктів соціальної інфраструктури України.

Журналістам вдалося з'ясувати, що твердження російської пропаганди про те, що «Київ не має жодного цента», не відповідає дійсності. Адже станом на жовтень 2022 року Україна отримала 127 мільярдів євро військової, гуманітарної та фінансової допомоги. Ця сума дорівнює 63% ВВП України за 2021 рік. Про це повідомляється у звітах Кільського інституту світової економіки.

Своєю чергою російській пропаганді вигідно говорити про те, що Україна — бідна держава, в якої не залишилося грошей, не дивлячись на допомогу від західних партнерів.

Звичайно, в умовах війни в України є фінансові проблеми, більшість з яких спровоковані нападом країни-терориста рф.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X