Брифінг голови департаменту охорони здоров'я: головне - Накипіло
Події

Брифінг голови департаменту охорони здоров'я: головне

  • Софія Рогожина
  • Ігор Лептуга
  • 14 Травня 2020
  • 2027

На брифінгу 14 квітня голова обласного департаменту охорони здоров'я Вадим Іванніков розповів про забезпечення обласної інфекційної лікарні, завантаженність її пацієнтами та виплати медикам за квітень.

Публікуємо головні тези чиновника:

♦ З 1 січня до 12 травня Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні виділено з бюджету два мільйони 412 тисяч гривень на ліки. Чому в документах на сайті лікарні немає більшості препаратів, та в переліку необхідних медикаментів щодо більшості вказано «нуль», буде розбиратися комісія. Усього за рахунок благодійної допомоги, державного та обласного бюджету лікарні перераховано 17 мільйонів.

♦ Медустанова забезпечена лікарями на 106%, медсестрами — на 93,5%. Наразі там захворіли на коронавірусну інфекцію шестеро медиків.

♦ Щодо випадку, коли родичам пацієнта в «інфекційці» довелося самим купувати ліки (хоча, як запевняє МОЗ, лікування повинно бути безкоштовним), проведена комісія. Результати її роботи Іванніков пообіцяв повідомити пізніше.

♦ Станом на ранок 14 травня в обласній лікарні перебував 201 пацієнт з COVID-19, 14 вже виписані. Для прийому хворих на території медустанови звільнений окремий корпус. Це дозволить додатково організувати 40 реанімаційних ліжок. Вони поки що не введені в дію.

♦ Якщо після надходження в «інфекційку» в пацієнта не підтвердиться коронавірус, його переводитимуть до інших опорних медустанов: у міські лікарні №№13, 17 та 25.

♦ На надбавки до зарплат медикам, які борються в області з COVID-19, Національна служба здоров'я перерахує 21 мільйон гривень. Розмір виплат залежить від кількості інфікованих. Надбавки отримають також ті медики, які допомагали лікувати пацієнтів із непідтвердженим після тестів діагнозом. 8 травня область подала заявки на укладання договорів із НСЗУ щодо доплат. Кошти надійдуть вже наступного дня після підписання договорів. Гроші медперсоналу виплачуватимуть протягом карантину та ще 30 днів після його завершення.

♦ На добу для дезінфекції закрита міська лікарня №13. У трьох медиків підтверджений коронавірус, симптомів захворювання у них немає. Для підстрахування сьогодні відкриється лікарня №17.

♦ Харківська міська лікарня швидкої та невідкладної допомоги забезпечена на 86% за рахунок гуманітарної допомоги, обласного та місцевого бюджетів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X