У Харкові підготували палати для хворих на холеру - Накипіло
Події

У Харкові підготували палати для хворих на холеру

Можливість спалаху холери медики почали обговорювати одразу після підриву окупантами Каховської ГЕС. Вода затопила цвинтарі, могильники, вимила велику кількість нечистот.

Начальник відділу еконагляду земельних ресурсів Держекоінспекції України Олег Павленко за тиждень після теракту заявив, що на затопленій території виявили кишкову паличку та холеру. Пізніше відомства відхрестилися від цієї заяви.

«Щодо інформації про виявлення холерної та кишкової паличок у водних об'єктах півдня України, то хочемо наголосити: така інформація в Держекоінспекції, її територіальних та міжрегіональних територіальних органах відсутня. Такі дослідження Держекоінспекція не проводить, і ця функція належить Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів», – сказано в опублікованій у Facebook заяві Держекоінспекції.

У МОЗ також заявили, що випадків захворювання на холеру не виявлено. Але на випадок спалаху у всіх регіонах проводять навчання. 

«Жодного випадку на холеру не зареєстровано в Україні. У нашій області були проведені навчання, відпрацьовані маршрути реагування по екстренці, які лікарні будуть приймати (це Обласний центр інфекційних захворювань), є відповідні палати, підготовлений персонал, якщо у нас будуть випадки холери», – повідомив директор департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов. 

Холера — це гостра діарейна інфекція. Зараження відбувається найчастіше орально: через воду, погано вимиті овочі та фрукти, водоймища. Наразі холера лікується, окрім цього є вакцина, яку створив, до речі одесит, який деякий час навчався у Бердянську, Вальдемар Хавкін. Імперія росія як завжди привласнила здобутки себе.

У Харкові, говорять лікарі, постійно моніторяться як джерела води, поверхневі водойми, водопровід щодо холерного вібріона.  А також всі звернення хворих на кишкові розлади. 

При цьому, наразі пік захворювань на кишкові інфекції, вони реєструються щоліта. Лікарі просять не приховувати факти занедужання, звертатися до лікарів, адже окрім холери щорічно фіксується ботулізм, який є смертельно небезпечним.


Цілеспрямоване знищення довкілля. Підрив Каховської ГЕС

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова