Розкриті колаборанти, які забезпечували тил окупантів - Накипіло
Події

Розкриті колаборанти, які забезпечували тил окупантів

Правоохоронці затримали відразу декількох осіб, які організовували логістику ворога на деокупованих територіях, постачали їм продукти, переправляли товари до рф.

Так, СБУ викрила заступницю директора однієї з агрофірм Куп'янського району, яка допомагала росіянам вивозити продукцію сільського господарства з території району. Також вона давала агресорам доступ до власних логістичних складів для базування й ремонту ворожої військової техніки.

Жінка ідеологічно підтримувала окупантів, «перереєструвала» агробізнес у місцевій окупаційній адміністрації та отримала «патент на торговую деятельность». Зловмисниця реалізувала продукцію на суму близько п'яти мільйонів російських рублів. За умовами укладеного договору, п'ять відсотків від доходу надійшли до бюджету рф.

Після деокупації району жінка залишилась у селищі та сподівалась уникнути покарання. Однак співробітники СБУ викрили її злочинну діяльність і затримали. Наразі фігурантці справи повідомили про підозру за статтею колабораційна діяльність.

У Боровій, як повідомляють у Харківській обласній прокуратурі, затримані лісники, які передавали деревину окупантам. Один з них, 64-річний чоловік, обійняв посаду «старшего мастера леса Боровского лесничества», незаконно створеного на базі українського держпідприємства. Він організовував заготівлю деревини та передавав її російським загарбникам для облаштування бліндажів та інших фортифікаційних споруд проти ЗСУ. 

Його 36-річний колега став при окупантах «лесничим» у фейковому лісництві та сприяв передачі українського лісу для потреб окупаційної влади. До «кар'єри» при окупантах чоловік обіймав посаду майстра лісу Борівського лісництва ДП «Куп'янське лісове господарство». За фактом пособництва державі-агресору колаборантам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Таке саме покарання чекає й на мешканця Вовчанська, який організував харчування окупантів. Як встановило слідство, чоловік приїздив до складських приміщень у громаді, звідки забирав продукти та паливно-мастильні матеріали. Розкрадене обвинувачений передавав загарбникам. Він особисто супроводжував російських військових, аби показати їм приховані автошляхи. Окупанти, коли втікали, посіпаку з собою не забрали, тож наразі він затриманий українськими правоохоронцями. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова