Про харківські новини на основі соцмереж, або Facebook рулить - Накипіло
img

Олена Лептуга

  • 21 вересня 2019

Про харківські новини на основі соцмереж, або Facebook рулить

Дослідити, як часто харківські регіональні онлайн-медіа використовують соціальні мережі як джерело інформації, проаналізувати, які акаунти для цього використовуються та в яких темах це джерело інформації найчастіше використовується, – такими були завдання вересневого моніторингу ІМІ. 


Із 250 проаналізованих матеріалів харківські онлайн-ЗМІ*  у 24 (або 9,6%) спираються на дані соцмереж. Найбільші відсотки використання такого роду джерела в АТН і Status Quo – по 14% (по 7 матеріалів відповідно). Варто відзначити, що АТН в усіх, крім одного випадках, зважало на офіційні акаунти: прес-центр ООС, YouTube канал US Open, акаунт ООН в Twitter тощо.

У 87,5% (21 з 24 статей) журналісти посилалися на повідомлення у Facebook і лише по одному разу на Twitter (Российская делегация возглавила совбез ООН), Telegram (В Харькове на перекрестке сбит байкер (фото)) та YouTube (Свитолина впервые пробилась в четвертьфинал US OPEN). А ось Instagram як джерело не використовувався в новинах жодного разу. 

Майже рівною мірою це були зазначені вище акаунти офіційних установ і локальні пабліки (h_metropoliten i h_saltovka) – 8 і 7 статей відповідно. 

Snimok ekrana 2019 09 14 v 03.50.42

Акаунти офіційних і приватних осіб, як виявило дослідження, також використовуються з однаковою періодичністю – у 12,5%. Активними дописувачами є представники міської влади Геннадій Кернес та Юрій Сидоренко.

Як, прикладом, в новиніНа Холодной Горе из-за ремонта перекроют перекресток”:

«Перегруженные фуры окончательно уничтожили асфальт на перекрестке Дудинской и Полтавского шляха. Об этом сообщил директор Департамента по вопросам информации и связям с общественностью Харьковского горсовета Юрий Сидоренко на своей странице в Фейсбук” (057.ua).

Snimok ekrana 2019 09 14 v 03.59.53

Sq.com.ua

Що стосується приватних осіб, то повідомлення на їхніх сторінках стосувалися лише двох тем: смерті відомого харківського педагога і психолога Євгена Медреша (sq.com.ua, atn.ua, Город Х), а також відкриття муралу. 

Сторінки громадських організацій (Харківський антикорупційний центр і Кримська правозахисна група) стали джерелами для 057.ua і KharkivToday.

«На Площади Конституции будет установлена инсталляция из 120-ти искусственных капканов, что соответствует количеству арестованных российскими властями. На сегодня это 96 политзаключенных и 24 военнопленных моряков. В центре инсталляции будет расположен информационный стенд, на котором будет объясняться цель акции и будет размещена информация о политзаключенных», – сообщается на странице Крымской правозащитной группы в Фейсбуке. (057.ua)

«С июля 2019 года здание «Сказочного дома» в парке Горького принадлежит фирме «Фиаба», основатели которой — люди из окружения сына Геннадия Кернеса Кирилла. Об этом сообщили 3 сентября в Харьковском антикоррупционном центре со ссылкой на Единый реестр прав на недвижимое имущество». (https://2day.kh.ua)

Тематика матеріалів  на основі соцмереж була очікуваною: 25% з них розповідали про кримінал та НП. Щоправда, такі статті зустрічалися лише у двох виданнях – Status Quo (4 з 7 новин видання) і Город Х (дві з трьох новин видання).

Серед проаналізованих текстів жодної статті про економіку, шоу-біз чи державотворення не було (див. таблицю).

 Тематика новин, де за джерела інформації використовувалися соцмережі

Тематика Кількість, % 
Кримінал та НП25%
Соціальна тематика20,8%
Інше (освіта та культура)*20,8%
Політика12,5%
Корупція та антикорупція12,5%
Військова тематика8,3%
Державотворення0
Шоу-біз0
Економіка0

У рубрику Інше потрапили вже згадані повідомлення про смерть Медреша, культуру (sq.com.ua) та спорт (atn.ua).


Дослідження ІМІ стосувалося матеріалів, опублікованих протягом 2–6 вересня 2019 року в таких онлайн-ЗМІ: 057.ua, АТН (atn.ua), KharkivToday (2day.kh.ua), Город Х (gx.net.ua), Status Quo (sq.com.ua).


Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова