Кримінальний авторитет, який не став мером, отримав 15 років за зраду - Накипіло
Події

Кримінальний авторитет, який не став мером, отримав 15 років за зраду

Суд визнав винним мешканця Вовчанська Чигринова Дмитра Сергійовича у вчиненні держзради в умовах воєнного стану.

Йому призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна. Про це пише «Харківський антикорупційний центр».

Політична кар'єра 45-річна Дмитра Чигринова цікава тим, що ще до окупації Вовчанська росіянам він був відомий як місцевий кримінальний авторитет на прізвисько «Чиж».

Чигринов спочатку надавав загарбниками послуги відповідно до свого роду діяльності: допомагав грабувати місцевих. 

На початку березня за наказом окупантів Чигринов повинен був зібрати гроші з фермерських господарств, що знаходилися на території Вовчанської ОТГ. Цей збір був із розрахунку $50 за кожний гектар земельної ділянки в користуванні підприємства. З них $20 з гектару — плата за можливість засіяти чи користуватися вже засіяними ділянками, інші $30 — плата за можливість збирати врожай.

«Чиж» зібрав очільників фермерських господарств Вовчанської громади й повідомив про умови співпраці з росіянами. У результаті чоловік отримав:

 • $70 тисяч від директора сільськогосподарського товариства «Агрофірма “Хлібороб”» Володимира Мірошніченка за користування земельними ділянками площею 3 500 га;
 • $30 тисяч від директора приватного сільськогосподарського підприємства «Істок» Володимира Уварова за використання належних підприємству земельних ділянок площею 1 700 га;
 • $46 тисяч від директора приватно-орендного підприємства «Русь Єдина» з Вовчанська Василя Шевченка за продовження господарської діяльності на належних підприємству земельних ділянках площею 4 400 га;
 • $20 тисяч від директора сільськогосподарського товариства «Прогрес» за проведення господарської діяльності на належних підприємству земельних ділянках площею 1 400 га;
 • $60 тисяч від директора сільськогосподарського (фермерського) господарства «Калина» Олександра Кулінічева за можливість використання належних підприємству ділянок площею 3 000 га.

У вироку суду зазначено, що Чигринов із військовими рф приходив до директора ТОВ «Вовчанський міжрайагропостач» Ігоря Куцака за оплатою в $20 тисяч. Агресори завдали шкоди директору підприємства та погрожували за відмову давати гроші.

Зібрані кошти, а саме $226 тисяч, «Чиж» передав росіянам. 

За свої послуги здирництва «Чиж» прагнув отримати сприяння у побудові політичної кар'єри при окупантах: стати мером Вовчанська. Для цього він брав участь у публічних заходах: у піднятті російського прапора, проголошенні псевдореферендуму. Він чинив тиск на міського голову Анатолія Степанця, який не відразу погодився на співпрацю з загарбниками.  

Чигринову дали вказівку провести інформаційну компанію з публічного відображення Вовчанська населеним пунктом у складі рф, піднявши російські прапори в публічних місцях. 22 березня він організував у центрі Вовчанська масовий захід, на якому підняли прапор росії.

Ще «Чиж» незаконно управляв та розпоряджався майном Роганського м'ясокомбінату. Він організував збір підписів серед місцевого населення Вовчанської ОТГ щодо легалізації себе як «очільника Вовчанського району» в обмін на видачу підписантам їжі.

У вироку суду також ідеться про:

 • причетність Чигринова до незаконного затримання Вовчанського міського голови Анатолія Степанця та одного з депутатів міськради;
 • виключення ним зі шкільної програми патріотично налаштованих тем;
 • встановлення контролю, охорони та пропускного режиму до навчального центру Національної академії Нацгвардії України у Верхній Писарівці Чугуївського району.

У судовому засіданні Дмитро Чигринов визнав вину повністю та підтвердив обставини. Йому загрожувало довічне ув'язнення, але суд обмежився 15 роками позбавлення волі. 


Досі не ідентифіковані 66 тіл з масового поховання в Ізюмі

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

  ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

  Оперативні та перевірені новини з Харкова