Харківщина є найзамінованішою з усіх деокупованих територій України, — Хорунжий - Накипіло
Події

Харківщина є найзамінованішою з усіх деокупованих територій України, — Хорунжий

На Харківщині розміновано всі основні автомобільні шляхи, проте мінна небезпека залишається дуже високою. З вересня там уже виявили та знешкодили більше 50 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це розповів пресофіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий в інтерв’ю УНІАН.

«Ця область з усіх деокупованих територій виявилась найбільш замінованою росіянами. Ситуацію там не порівняти ані з Київщиною, ані з Чернігівщиною. В Харківській області ворог застосував не тільки радянські, але й новітні, так звані «розумні міни», що мають детектори, які реагують на рухи людини. Вони поступили на озброєння рф лише у 2018-му році. Наприклад, ПОМ-3 – одна з найнебезпечніших протипіхотних мін», — пояснив Хорунжий.

1669921464 4031

Олександр Хорунжий

Відомо, що ДСНС розпочала роботи восьмого вересня: з того моменту було розміновано біля 1600 гектарів, а виявлено та знешкоджено більше 50 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Для порівняння, загальна кількість знешкоджених вибухонебезпечних предметів з 24 лютого – близько 290 тисяч. Це означає, що шоста частина мін та боєприпасів була знешкоджена саме в Харківській області. І робота в цьому регіоні досі триває», – зауважив пресофіцер.

Він не дав прогнозів щодо того, скільки часу триватиме розмінування у Харківській області.

«На території Херсонщини знешкоджено вже понад шість тисяч вибухонебезпечних предметів. І головна складність у тому, що, крім звичайних протипіхотних та протитанкових мін, ворог залишив там багато касетних елементів (частин від ракет РСЗВ «Град» та «Смерч», які не завжди вибухають та можуть самоліквідуватись в будь-який момент). Так само росіяни розсипають ПФ-1, так звані пелюстки, або «міни-метелики». Вони майже непомітні в траві, маленькі та привабливі для дітей. Якщо людина наступить на таку міну, може відірвати ногу», — зазначив він.

1669921350 9196


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова