Ігор Терехов став міським головою Харкова - Накипіло
Події

Ігор Терехов став міським головою Харкова

Голова Харківської виборчої комісії Олена Матвієнко зачитала на сесії міськради ухвалу про призначення Ігоря Терехова міським головою Харкова.

Увечері 1 листопада у міській виборчій комісії представили результати виборів мера. Ігор Терехов набрав 146 240 голосів, що становило 50,66 відсотка.

2 листопада спостерігачі «ОПОРИ» у Харкові звернулися до міської територіальної виборчої комісії зі скаргами на Новобаварську та Основ'янську районні виборчі комісії. «ОПОРА» просила признати протиправним визнання Ігоря Терехова міським головою та скасувати це рішення.

Загалом «ОПОРА» виявила невідповідність на 715 голосів на користь Терехова. Це приблизно 0,25 відсотка голосів.

Харківська міська виборча комісія розглянула скаргу спостерігачів «ОПОРИ» та частково задовольнила її.

Міськвиборчком ухвалив рішення «прийняти до відома розбіжності у протоколах», але в інших вимогах спостерігачів відмовив.

Своє рішення члени виборчкому мотивували тим, що спостерігачі не подавали скаргу під час підрахунку голосів чи транспортування протоколів, а пакети з протоколами не мали ознак роздруківки.

Після відмови у перерахунку голосів від виборчої комісії «ОПОРА» подала судові позови до Харківського окружного адміністративного суду. Харківський окружний адмінсуд відмовив представникам «ОПОРИ» у задоволенні позовів. Рішення першої інстанції залишили в силі й в апеляції.

Також у «Комітеті виборців України» наголошували, що ситуація у Харкові має отримати невідкладну реакцію правоохоронних органів, що дозволить встановити всі обставини справи та притягти до відповідальності винних. КВУ закликав територіальну виборчу комісію Харкова не перешкоджати встановленню фактів ймовірних порушень під час виборів та організувати прозорий процес встановлення результатів виборів (у тому числі щодо організації повторного підрахунку голосів на проблемних виборчих дільницях).

У штабі Ігоря Терехова заявили, що спостерігачі від Громадянської мережі ОПОРА не помічали порушень інших кандидатів, а говорили виключно про порушення, пов'язані з Ігорем Тереховим.

Крім того, у штабі Терехова стверджували, що на дільницях, де «ОПОРА» виявила розбіжності у протоколах, були відсутні спостерігачі від цієї мережі.

Координатор «ОПОРИ» у Харківській області Микола Зінченко прокоментував для «Накипіло» такі заяви:

«Кожен із цих протоколів взяли особисто наші спостерігачі. На кожному протоколі є їхні дані, легко перевірити».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова