«єОздоровлення»: хто з харків'ян може отримати гроші на відпочинок дитини - Накипіло
Події

«єОздоровлення»: хто з харків'ян може отримати гроші на відпочинок дитини

В Україні запущено експериментальний проєкт для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Він передбачає монетизацію дитячого оздоровлення за принципом «гроші ходять за дитиною».

У Мінсоцполітики використали принцип медичної реформи «гроші ходять за пацієнтом», коли НСЗУ нараховує закладам і сімейним лікарям кошти відповідно до послуг, які вони надають конкретному клієнту. 

Щоправда, у програмі «єОздоровлення» гроші родина отримує на особистий рахунок. А ось витратити їх можна лише на відпочинок дитини та у конкретних установах.  

У пілотному проєкті мають право взяти участь мешканці Харківської області, а також Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. 

Відпочинок за державний кошт можуть отримати діти, які виховуються в малозабезпеченій сім'ї, діти з інвалідністю (здатні до самообслуговування) та діти з багатодітної сім'ї.

Якщо обидва фактори збігаються (задеклароване місце проживання та статус), можна чекати на смс-запрошення для участі в програмі, або ж самостійно перевірити свою родину в державному реєстрі.

Батькам дітей, які є в цьому переліку, необхідно відкрити картку «ПриватБанка» зі спеціальним режимом використання, на яку буде зараховано 14 165 гривень на кожну дитину.

Наступний крок — обрання одного із закладів вищої категорії, які містяться в Державному реєстрі майнових об'єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Всі вони розташовані в Карпатському регіоні. Загалом реєстр містить 19 таких установ. 

За інформацією Мінсоцполітики, перші вісім закладів уже приєдналися до участі в проєкті. Обрати та забронювати путівку до місця оздоровлення також можна за посиланням.


Як відновити зруйноване чи пошкоджене під час війни житло

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова