Як розвивається питання щодо передачі танків Leopard Україні: головне - Накипіло
Події

Як розвивається питання щодо передачі танків Leopard Україні: головне

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після переговорів з новим головою Міноборони Німеччини Борисом Пісторіусом заявив на спільному брифінгу, що дозвіл Берліна на постачання танків Leopard Україні «скоро буде».

За його словами, вони мали «добре обговорення» цього питання.

«Усі країни, які мають їх на озброєнні (і хто готовий поділитися ними з Україною), можуть почати готувати їх до передачі», — зазначив він.

Столтенберг закликав «дати простір» союзникам для конфіденційних переговорів про те, як виробити рішення щодо танків.

«Проконсультуватися, оцінити – і потім ухвалити рішення», — додав він.

За оцінкою Пісторіуса, ситуація не змінилася за останню добу, але в Берліні готують «рішення, яке буде дуже скоро».

Німецький міністр також закликав країни-партнери розпочати навчання українських військовослужбовців використанню «Леопардів», додавши, що «ми не заважаємо». Глава Міноборони країни зауважив, що Німеччина зробить це лише після того, як буде ухвалено рішення про постачання танків до України.

Пісторіус наголосив, що, за його оцінкою, це буде «скоро».

Своєю чергою міністр оборони Польщі Блащак заявив, що Польща офіційно подала запит на згоду Німеччини на передачу Україні танків Leopard. Також Польща запросила Німеччину долучились до коаліції країн, що допомагають Україні танками Leopard.

Крім того, німецький оборонний концерн Rheinmetall готовий передати Україні 139 бойових танків Leopard типу 1 та 2.

Про це заявив представник компанії в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland.

За його словами, Rheinmetall може поставити 29 танків Leopard 2A4 вже до квітня–травня 2023 року. Також компанія має два десятки танків, які потребують ремонту. Після обслуговування ця техніка може потрапити до України вже наприкінці року.

«У нас є 22 машини типу Leopard 2A4, які ми могли б підготувати до експлуатації та відправити в Україну. Капітальний ремонт займе менше року – потенційно постачання можливе наприкінці 2023-го або на початку 2024 року», — пояснив представник компанії.

Також німецький оборонний концерн може поставити в Україну 88 старіших танків Leopard 1, проте терміни передачі наразі невідомі. Загалом компанія Rheinmetall заявила про готовність передати 139 бойових танків. Єдина умова — дозвіл німецького уряду на експорт бронетехніки до України.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова