Чи розгадаєте ви військові хитрощі: тест - Накипіло
Інтерактив

Чи розгадаєте ви військові хитрощі: тест

Як ми знаємо з історії російсько-української війни, перевага в техніці, живій силі та навіть статус «другої армії світу» не гарантує перемоги. Часто успіхи бойових дій зумовлюють військові хитрощі.

Спробуйте відгадати сенс реальних військових обманів, які зумовили значні переваги на полі бою.

У 525 році імперія Ахеменідів зійшлася з Єгиптом у битві при Пелусії. Імперські війська, як писав історик Поліен, виставили перед собою котів, собак, овець та ібісів. У чому полягала хитрість правителя імперії Ахеменідів Камбіса II?

Вірно! Невірно!

Поліен пише, що єгиптяни зупинили спротив, бо боялися зачепити священних для них тварин.

Нацистські генерали, яких захопили під час Другої світової війни британці, думали, що виграли джекпот. Замість таборів військовополонених, високопоставлених нацистів розмістили в комфортабельних будинках у Британії. Генералам залишили прислугу, влаштовували вечірки та навіть вивозили на вечері в розкішні ресторани. Навіщо?

Вірно! Невірно!

Британці прослуховували всі приміщення, будинки й заклади. Генерали розслаблялися в комфортному середовищі та обговорювали військові секрети німецькою. Завдяки інформації, підслуханій МІ-6, британці знайшли та розбомбили ракетний майданчик Фау-2 у травні 1943 року в Пенемюнде. Також вони почули зізнання, що німецька армія брала участь у масових убивствах євреїв.

Після Другої світової війни на Філіппінах США довелося зіткнутись із повстанням прокомуністичного руху Хукбалахап. Для боротьби з повстанцями американська розвідка іноді викрадала хуків, надрізала шиї та вішала донизу головою. Навіщо?

Вірно! Невірно!

Американці грали на забобонах філіппінців і на легенді про асвангів — міфічних вампірів Філіппін. Після того, як кров стікала з жертви, ЦРУшники кидали тіло на стежки, якими ходили хуки, щоби деморалізувати їх і віднадити від певної території.

Цезар, узявши в облогу галльське місто Алезію, наказав збудувати навколо дві стіни. У просторі між цими стінами розмістилася римська армія. Навіщо полководець це зробив?

Вірно! Невірно!

Внутрішня лінія укріплень утримувала обложених галлів, зовнішня — галльські війська, що надходили містянам на допомогу. Цезар виграв битву при Алезії та фактично ліквідував галльську незалежность на території сучасних Франції та Бельгії.

У 2011 році Ізраїль нібито навмисно розбив свій розвідувальний безпілотник на території «Хезболли» неподалік від ізраїльського кордону. З якою метою?

Вірно! Невірно!

«Хезболла» довгий час полювала на ізраїльські безпілотники, аби їх дослідити та скопіювати технології. У листопаді 2011 року армія Ізраїлю навмисно спричинила аварію одного з БПЛА, щоби шиїтські бойовики принесли його на базу. Там начинений вибухівкою безпілотник вибухнув.

Під час Другої Пунічної війни воєначальник Карфагену Ганнібал наказав своїм військам грабувати і спалювати все на римських землях, окрім майна римського воєначальника Фабія. Нащо?

Вірно! Невірно!

Фабій обрав обережну стратегію в боротьбі з військом Ганнібала: римські війська не вступали у пряму боротьбу, а чекали, поки армія Карфагену виснажиться. Це викликало невдоволення в Римі та чутки про змову Фабія з Ганнібалом. Останній підживлював ці чутки — і це дало плоди. Квінта Фабія на деякий час відкликали з Риму, а на його місце прийшов менш обережний Марк Мінуцій Руф.

Чи розгадаєте ви військові хитрощі: тест
Тактик і стратег із вас не дуже: розгадати більшість воєнних хитрощів вам не вдалося. Натомість ви отримали невеликий урок з історії!
Ви, звісно, не Цезар, але трохи знаєтеся на воєнних хитрощах. Так тримати!
Вам заздрять Роммель, Чингісхан і Олександр Великий водночас. Ви природжений тактик і легко розгадуєте будь-які воєнні хитрощі.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова