Чотирьом громадам Харківщини доведеться знизити тариф на опалення, який вони підвищили всупереч Меморандуму - Накипіло
Події

Чотирьом громадам Харківщини доведеться знизити тариф на опалення, який вони підвищили всупереч Меморандуму

Новий голова Харківської області провів першу апаратну нараду, на якій розглянули питання щодо ліквідації наслідків негоди, протидії COVID-19, виконання Меморандуму про не підвищення тарифів на опалення та реалізацію Програми «Велике будівництво».

Під час наради голова ХОДА Олег Синєгубов зазначив, що серед питань, що потребують невідкладного вирішення, — стан виконання Меморандуму щодо не підвищення тарифів на опалення в осінньо-зимовий період 2021—2022 років. Так, 4 громади у Харківській області підвищили тарифи: Зміївська, Красноградська, Слобожанська та Першотравнева ТГ.

«Президент поставив чітке завдання, що тариф не має зрости для населення. Справді, були деякі випадки, коли місцеві ради ухвалювали рішення про підвищення тарифів, але з певним застереженням, що він буде задіяний після осінньо-зимового опалювального періоду 2021—2022 років. Нині кілька громад все ж таки знехтували підписаним меморандумом, а від їхнього імені підписантом була Асоціація міст України і, відповідно, громад. Ми зараз із цим питанням розбиратимемося і все ж таки наполягатимемо на тому, щоб тариф був зменшений до того, яким був», — зазначив Олег Синєгубов.

Він також зазначив, що для виконання умов Меморандуму громади отримали додаткове фінансування: ПДФО 4% і акциз, що залишається на місцях. Крім того, уряд передбачив компенсацію різниці у тарифах.

«Уряд, Офіс Президента, Президент чітко виконують ті зобов'язання, які ми всі взяли на себе», — сказав голова ХОДА.

Крім того, під час апаратної наради Олег Синєгубов повідомив, що окремо буде вивчено питання неповного виконання Програми Президента «Велике будівництво» у 2021 році. Одним із перших об'єктів, які планує відвідати новий керівник Харківської ОДА, стане будівництво онкоцентру.

«Це важливий об'єкт і рівноважно тяжкий. Передбачено велике державне фінансування, які кошти резервуються через Міністерство фінансів. Якщо ми прогнозуємо освоєння таких коштів, то маємо це робити. Якщо ні, то інші громади нашої області, інші області втрачають це фінансування. Тому що не самоціль – збереження коштів десь у державному бюджеті. Якщо вони передбачені для реалізації певних об'єктів, то кошти мають працювати. Люди мають отримувати результат, отримувати послугу, медичне обладнання має бути закуплене», — наголосив Олег Синєгубов.

Також голова ХОДА анонсував нараду з представниками бізнесу щодо неухильного дотримання норм протидії поширенню COVID-19, зокрема, перевірок сертифікатів щодо вакцинації.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова