Актори з Харкова зіграли виставу за мотивами новели Хвильового у США - Накипіло
Події

Актори з Харкова зіграли виставу за мотивами новели Хвильового у США

Харківська театральна група «Slovo. Theater group» показала в Кеннеді-центрі (Вашингтон, США) виставу «Mothermotherland» за мотивами новели «Я (Романтика)» Миколи Хвильового.

Про це повідомили у пресслужбі Українського інституту.

Відомо, що американська режисерка Одрі Розі Деже, чиї предки — українці, хотіла створити виставу у Харкові в межах мистецької резиденції «Слово». Прем'єру планувалося провести в Україні, проте через початок повномасштабної війни вирішили перенести покази до США. Одрі запросила п’ятьох митців і мисткинь з Харкова у Пітсбург, штат Пенсильванія, для участі в театральній резиденції.

ukraina 1 scaled

Зазначається, що покази виставки вже відбулися в штатах Нью-Джерсі, Іллінойс, Меріленд, Пенсильванія. У січні заплановано п’ять показів у Нью-Йорку під час театральної конференції APAP.

Також проєкт мають продовжити в Парижі, Лондоні та Берліні, а пізніше — повернутися з туром до України та показати виставу у Харкові.

«Кожен і кожна з нас знають, для чого ми тут, у Америці. Ця впевненість, рішучість і войовничість, яка нам притаманна, дає багато сил. Я відчуваю, що тут ми — нехай і локально — починаємо формувати запит на українське мистецтво», — пояснила акторка і PR-менеджерка «Slovo Theatre Group» Юлія Лінник.

ssha scaled

Крім того, мисткині проводять лекції в університетах США. Зокрема, уже провели лекцію про митців будинку «Слово» як запрошені лектори в Університеті Пітсбургу, а у Чикаго — інтерактивну лекцію про «Розстріляне відродження» в Україні.

dytyna scaled

Своєю чергою ведуча «Радіо Накипіло» восени спілкувалася з учасницями цього проєкту, які розповіли про спільне між твором Хвильового та американським глядачем, як сформувалася команда і що допомагає триматися берега за тисячі кілометрів від рідної домівки. А також — хто така Лілі-Марічка і чому вона така важлива людина задля реалізації цього проєкту.


Одрі Деже, Олеся Захарова, Юлія Ліннік

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова