14 лютого. Цей день в Україні та світі - Накипіло
Події

14 лютого. Цей день в Україні та світі

14 лютого відзначається День Військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних Сил України

Це спеціальні війська забезпечення бойової діяльності нашої армії. Такі підрозділи є у кожному з видів ЗСУ: у морському, сухопутному, повітряному, десантному та сил спеціальних операцій, у кожній бригаді. Їхня відповідальність — радіаційний, хімічний і біологічний захист бійців і населення від небезпечних речовин.

8 11

А ще — аерозольне маскування бойових дій. Воно проводиться, коли потрібно зробити маскування командних пунктів, переправ, або ж для засліплення противника, аби він не бачив позицій або дій наших військ. Військові хіміки створюють димову завісу для наших штурмових підрозділів.

Фото: Арміяinform

14 лютого — День святого Валентина, День закоханих


Назва свята походить від вшанування святого Валентина у християн західного обряду. За легендою, священик Валентин жив у часи, коли імператор заборонив воїнам одружуватися, аби це не заважало їм воювати, а Валентин таємно вінчав охочих. Його ув'язнили та засудили до страти.

Валентин встиг вилікувати сліпу доньку офіцера, що його охороняв, і закохатися в неї. Перед стратою він написав їй листа, підписавши «твій Валентин». Це стало датою куртуазного, романтичного кохання, перша згадка про її святкування датується 1400 роком.

Возможно, это изображение 1 человек и на открытом воздухе

У сучасному світі, як і в Україні, свято набуло великої популярності. Поширилася традиція дарувати щось в цей день коханим, бажано у формі серця, надсилати листівки — «валентинки». Традиційний колір квітів чи подарунків — червоний чи рожевий, що символізують любов і відданість. В Україні це популярна дата для зізнань у коханні, укладання шлюбу та заручин. 

Фото: Збройні Сили України

14 лютого 2005 року був зареєстрований домен youtube.com


Американські програмісти Стів Чен, Джавед Карім та дизайнер Чад Герлі придумали сайт, куди можна легко завантажити відеоролики, аби будь-хто міг їх переглядати. Є версія, що ідея створення YouTube виникла, коли Герлі, Чен і Карім захотіли обмінятися фотографіями та відео з вечірки, проте з'ясувалося, що в інтернеті немає зручного сервісу для цього.

Бесплатные иллюстрации Икона

Уже через рік число щоденних переглядів на платформі становило вісім мільйонів, а нині YouTube є третім за відвідуванням сайтом у світі. В Україні перше відео на YouTube було завантажено у 2005 році. Наразі це популярна платформа для перегляду новин, політичних перегонів, освіти, музики й різноманітних розваг. 

Фото: pixabay


13 лютого. Цей день в Україні та світі

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова