13,5 тисяч та 20 тисяч гривень - зарплати лікарів та медсестер зросли - Накипіло
Події

13,5 тисяч та 20 тисяч гривень — зарплати лікарів та медсестер зросли

Кабінет Міністрів України передбачив підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та сестер з 1 січня 2022 року, але додаткові виплати проводитимуться на розсуд керівництва медустанов.

У Програму медичних гарантій держава заклала на 33,8 мільярда гривень більше, ніж минулого року. Ці кошти мають бути спрямовані на підвищення заробітної плати.

Тепер дохід медпрацівника в комунальних та державних установах охорони здоров'я не може бути меншим:

  • 20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів із вищою немедичною освітою, допущених до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я;
  • 13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Оплата праці проводитиметься пропорційно до відпрацьованого часу, якщо медпрацівнику встановлено неповний робочий день/тиждень або працівник не в повному обсязі виконуватиме затверджену норму тривалості робочого часу.

До нової зарплати входитимуть надбавки, доплати та премії за престижність лікарської праці. Обсяги додаткових виплат встановлюватимуть безпосередньо керівник медичного закладу.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, лікарні, які законтрактовані на значну кількість пакетів від НСЗУ та співпрацюють з місцевою владою, вже мають всі умови для того, щоб підвищити зарплату своїм медпрацівникам.

«Ми робимо крок до початку наступного етапу у реформі охорони здоров'я. Медичні працівники є основою системи охорони здоров'я, і ​​забезпечення ним гідного рівня життя є нашим пріоритетом. Загальний успіх також залежить від місцевої влади – власників закладів, роль яких є в оплаті комунальних послуг, дооснащення лікарень необхідним обладнанням та створення умов для залучення нових спеціалістів», — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Щоб керівники закладів охорони здоров'я не зловживали службовим становищем, Уряд ухвалив, що посадовий оклад керівника не може перевищувати розміру середньої оплати праці медпрацівників більш ніж на 60%.
Також керівники закладів охорони здоров'я будуть зобов'язані визначати рівень зарплати працівників з урахуванням їхньої кваліфікації, обсягів, складності, відповідальності та умов виконуваної роботи.

Нагадаємо, 18 червня Президент Володимир Зеленський підписав Указ, який передбачає підвищення мінімальних заробітків українським медикам.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова