Зносити поки не будуть: рішення щодо будинків у центрі Харкова змінили  - Накипіло
Події

Зносити поки не будуть: рішення щодо будинків у центрі Харкова змінили 

Про це на брифінгу сказав міський голова Ігор Терехов.

Мова йде про три будівлі в центрі Харкова, які були зруйновані ракетними ударами рф. Їхні вцілілі частини було вирішено знести. Наразі проводиться повторна експертиза, вона триватиме до 40 днів. Експерти визначать, чи можна ці будівлі відновити. 

Нагадаємо: «Накіпило» детально розбиралося у цій ситуації.  Зокрема мешканці п'ятиповерхівки на вулиці Свободи, 11/13, в який восени влучила російська ракета, не погодилися з рішенням влади демонтувати будинок і вимагали його відновлення.

У вересні 2022 року ракета С-300 влетіла в дах п'ятиповерхівки та пробила три поверхи. На щастя, багатьох мешканців не було в квартирах, а ті, хто були, не отримали серйозних поранень. Будівля зазнала значних пошкоджень; утім, частина квартир візуально вціліла. Департамент житлово-комунального господарства міської ради доручив районній комісії перевірити її стан. 

Kvartyra2

Мешканці дому розповіли, що спочатку перевіряючі встановили незначні пошкодження. Проте згодом пішли розмови про знесення будинку та побудову ТЦ. Для з'ясування ситуації жителі звернулися до НАБУ. На запит детективів департамент ЖКГ надіслав офіційні результати огляду.

«Категорія пошкоджень об'єкта — третя: об'єкт непридатний для використання за цільовим призначенням, повністю втратив економічну цінність через наявні пошкодження несучих конструкцій, ступінь і характер яких свідчить про небезпеку аварійного обвалення об'єкта. Відповідно до висновків Звіту рекомендовано виконання невідкладних робіт щодо демонтажу (ліквідації) об'єкта», — йдеться у відповіді департаменту міської ради.

У лютому мешканці власним коштом замовили експертизу в запорізької компанії. Після огляду будинку фахівці дійшли висновку, що будинок можна реконструювати. Для цього необхідно демонтувати аварійні ділянки та підсилити несучі та огороджувальні конструкції. Орієнтовний ступінь пошкоджень будівлі становить 41–80%.

28 березня Регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій схвалила знесення трьох пошкоджених будинків. Серед них — п'ятиповерхівка на вулиці Свободи. 

Мешканці впевнені: рішення не враховує іхні інтереси, а також — культурну цінність архітектурного ансамблю центра міста. Тож вони звернулися до медіа та всі можливі інстанції з метою відстояти право на реконструкцію.

Сьогодні мер заявив, що з огляду на розголос і суперечки призначена додаткова експертиза. 

«Було рішення, яке затвердила ХОВА щодо неможливості відновлення цих будинків. Зараз я звернувся, щоби пройшла інструментальна експертиза», — зазначив Терехов.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова