Як підібрати телевізор - Накипіло
Промо UK

Як підібрати телевізор

  • Анастасия Паценко
  • 10 Грудня 2021

Спонсорський матеріал

У великих магазинах електроніки та побутової техніки відділ з продажу телевізорів є чи не виставкою-галереєю з десятків працюючих екранів різноманітних розмірів. Це відмінний спосіб влаштувати порівняльний тест-драйв кількох моделей телевізорів з метою вибрати найкращий і саме такий, який підійде у вашому випадку.

Чим більше тим краще?

Розміри іноді буквально диктуються модою. Це вона, підступна, запевняє покупців, що мобільний телефон повинен бути неодмінно найменшим, а от телеекран — найбільшим. Якщо ви можете собі дозволити величезну плазмову панель на половину стіни, це чудово, але чи варто піддаватися на вигук продавця-консультанта: «От найбільший телевізор»?

Для невеликого компактного приміщення великий екран може виявитися неправильним вибором. Швидка стомлюваність очей вам гарантована, якщо доведеться сидіти досить близько до екрану. Найпростіше правило великих діагоналей, яке використовувалося нещодавно — відстань від глядача до екрану має бути не меншою, ніж чотири його діагоналі. Це діє і зараз, але з метою максимальної якості картинки, та якщо з міркувань комфорту.
Як правильно порівняти телевізори?

Загальні технічні параметри кількох телевізорів можуть бути однаковими, але при цьому можливі відмінності. Для правильного порівняння потрібно попросити продавця-консультанта відключити на кількох телевізорах всі параметри, що покращують якість картинки та поставити запис відео високої якості та дозволу. Порівняти картинку на рівній екрані відстані. Після цього включити звичайний відео-потік середньої роздільної здатності, і якщо якість телевізорів по-різному, то після такого тесту буде зрозуміло, на якому краще зупинити вибір.

Коли ви звузите вибір до двох-трьох моделей, можна почати порівнювати засоби покращення картинки в кожному їх телевізорі. Це можуть бути регулятори яскравості та контрастності, спеціальні функції придушення перешкод, якість статичної картинки. Якщо є непрацюючі пікселі, це буде помітно при показі статичної картинки, від такого телевізора краще відмовитися — один-два пікселі, що не працюють, це дратівливі кольорові квадратики, що порушують реалістичність картинки.
Вам буде потрібно вивчити екран не тільки стоячи прямо перед телевізором, але й під різними кутами, спробуйте змоделювати домашню обстановку, щоб вам було однаково добре видно екран і з м'якого м'якого крісла, для цього присядьте, і з дивана, який у вас може стояти в стороні.

Звук та його якість

Послухайте ролик, що передається, на малій гучності. Для цього можна навіть слухати впритул до динаміка. Якщо перевезення партії телевізорів не відрізнялося акуратністю, то динаміки можуть злегка похрипувати. Якщо ви вловили легке деренчання або резонування від корпусу, то вдома цей сторонній звук може мати пригнічуючий вплив. При збільшенні гучності цей звук може скрадатися, так і посилюватися. Якщо в телевізорі є функція шумоподавлення, то це вже непогано, але технічні нюанси ця функція не вирішує.

Якщо ви збираєтеся підключати телевізор смарт до системи «домашній кінотеатр», то не зайвим буде уточнити наявність необхідних гнізд підключення та кількість аудіоканалів, що роздають.

Телевізор плюс носій

Якщо раніше до телевізора підключалася антена, і більше від приладу нічого не вимагалося, то зараз є багато додаткових носіїв відеоінформації, які якимось чином потрібно підключити до екрану. Це може бути DVD-програвач, відеокамера, ігрова консоль та інші пристрої. Використання телевізора як монітор для персонального комп'ютера теж не така рідкість. Обов'язково дізнайтесь можливість підключення у консультанта, попросіть показати, як працює підключення.

Інші характеристики телевізора

Якщо вам потрібні такі функції, як телетекст, кадр у кадрі або сканування каналів, не забудьте їх перевірити. Пульт дистанційного керування, як символ комфорту перед телеекраном, повинен бути не просто зручним, але і працювати під кутом до приладу. Інакше сама функція дистанційного керування зводиться нанівець — якщо вам потрібно встати і перейти в інше місце кімнати для перемикання каналів, то який сенс у пульті взагалі? Надто вузько спрямований сигнал також вважається недоліком.

В естетичному плані можна орієнтуватися тільки на власні смаки, колір корпусу зараз може бути абсолютно будь-яким, хоча виробники все частіше роблять корпус якомога непомітнішим. Перевірте доступність всіх роз'ємів для підключення додаткових пристроїв, вони повинні бути в межах досяжності, щоб не довелося рухати телевізор або намагатися засунути за нього руку по плече.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова