ВПО на Харківщині: одним скасували виплати, інших додали до списків - Накипіло
Події

ВПО на Харківщині: одним скасували виплати, інших додали до списків

На Харківщині продовжує зростати кількість внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляють у ХОВА. За останній місяць в області зареєстрували ще 8 тисяч переселенців.

Загалом у Харківській області в управліннях соціального захисту населення на обліку перебуває 477,9 тисячі переселенців. Це майже 392 тисячі сімей.

При цьому перевірити, чи дійсно всі зареєстровані перебувають за місцем реєстрації ВПО, або вони незаконно отримують виплату, в  Національної соціальної сервісної служби немає ресурсів. Про це керівниця відомства у Харківській області розповіла «Суспільному».

Рандомно чиновники все ж такі проводять перевірки. Понад 600 людей у Харкові та в області позбавлені виплат через те, що вони не проживали як ВПО за місцем реєстрації.

Виявилося, що люди реєструвалися за адресою магазинів, АЗС чи в будинках, господарі яких нічого не знали про переселенців. Це можливо через використання застосунку «Дія».

Втім, онлайн-реєстрація дозволила богатьом отримати допомогу та уникнути черг у ЦНАПах і соціальних службах. 

Чиновники говорять, що перевірку пройдуть усі ВПО. Хто зловживав послугою, будуть вимушені повернути гроші держави. 

Якщо ж людини немає за адресою через те. що вона змінила місце реєстрації, для продовження виплат потрібно звернутися до органу соцзахисту. Кошти буде нараховано за всі місяці з моменту зміни фактичного місця проживання ВПО.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова