Відкрито документи про радянські репресії щодо українців у середині ХХ сторіччя - Накипіло
Події

Відкрито документи про радянські репресії щодо українців у середині ХХ сторіччя

МВС України скасувало гриф секретності з архівних документів про репресії та депортації українців з Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей у 40–50-х роках ХХ сторіччя. Про це йдеться у рішенні комісії з питань роботи зі службовою інформацією в апараті МВС. 

Рішення прийнято відповідно до Закону «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років», яким заборонено відносити інформацію про радянські репресії до секретних. 

Відтепер громадяни можуть отримати інформацію за запитом або ж очікувати її оприлюднення на офіційних сайтах. 

Zakhid 2

Депортація українців після закінчення Другої світової війни є нечасто обговорюваною темою. Їй приділяють значно менше уваги, ніж Голодомору або спротиву дисидентів. Між тим, після окупації Західної України з 1944 до початку 1950-х совєти депортували майже пів мільйона українців. Найбільш показовою стала операція «Захід» у 1947 році, коли протягом одного дня вивезли приблизно 80 тисяч людей до Казахстану та віддалених районів Сибіру. По тих, хто намагався вирватися з оточення, відкривали вогонь.

 Zakhid

До речі, саме ці українці створили центри опору в таборах ГУЛАГу, підняли низку повстань та змусили радянську владу частково змінити нелюдські умови утримання в'язнів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова