Від Гебельса до дитсадка: огляд російської пропаганди, націленої на Харківщину - Накипіло
Події

Від Гебельса до дитсадка: огляд російської пропаганди, націленої на Харківщину

Телеграм-канали окупантів на Харківщині останнім часом сфокусувалися на виправданнях своїх злочинів і піарі правлячої російської партії. Експерти Infocrime проаналізували і спростували фейкові повідомлення в Телеграм-каналах окупантів, націлених на територію Харківської області.

Що говорять росіяни: «Це не ми, вони самі себе обстрілюють»

Якщо раніше пропагандисти хоча намагались бути креативними, то тепер вони вийшли на дитсадковий рівень виправдань своїх дій. Виправдовуючи обстріли житлових кварталів Харкова російськими ракетами С-300, окупанти з каналу «на самом деле в Харькове» кажуть, що руйнувань завдала робота українських систем ППО.

0*n v42WnYftPEZljJ

А як в реальності?

Говорячи про ракети С-300 росіяни згадують про їх «зенітність», соромʼязливо замовчуючи, що цей вид зброї використовується не тільки для збиття ракет, але й для ураження наземних цілей. Власне саме С-300 і використовують окупанти для знищення шкіл і спортзалів у Харкові.

Що говорять росіяни: «волонтери «Єдиної росії» допомагають мешканцям Ізюма та Купʼянська»

Якби в нашому огляді була категорія «джинса», то більшість матеріалів пропагандистів на цьому тижні відносилась би саме до неї. ТГ-канали «Харьков z» і «Харьков наш» активно розповідають про те, як росіяни «турбуються» про мешканців окупованих ними ж територій. Окрема увага приділяється сателітам партії «Єдина росія», які нібито допомагають пенсіонерам і возять гуманітарну допомогу.

А як в реальності?

Уявіть: хтось підпалив чужий будинок і почав виносити звідти все цінне. А потім набрав з крану в цьому ж будинку води, вилив її у вогонь, а господарю віддав його ж стакан. Химерно? Але так виглядає російська пропаганда. Функціонери «Єдиної росії» в єдиному пориві виправдовували російську агресію, до якої жителям Купʼянська і Ізюма не потрібні були продуктові набори і гуманітарна допомога. Цікаво, що в Ізюмі за досягнення видається навіть не видача допомоги «а обговорення питань» щодо її надання.

Ще одне «велике досягнення» «волонтерів-окупантів» — викрадення українських дітей і вивезення їх на «зустріч» з головою російської церкви Гундяєвим, який всупереч

Що говорять росіяни: «захисні споруди біля зупинок громадського транспорту неефективні»

Після чергових обстрілів зупинок громадського транспорту у Харкові у міскраді анонсували створення захисних споруд, в яких можна заховатися під час повітряної тривоги.

Це одразу викликало неабияку увагу пропагандистів з каналів «Харьков наш» і «На самом деле в Харькове» — від них почали лунати заяви про неефективність укриттів й можливу корупцію при їх будівництві.

0*3MUduhW DW09ceUZ

А як в реальності?

В реальності росіяни постійно обстрілюють зупинки громадського транспорту в Харкові і вбивають людей, які чекають там громадський транспорт. Хоч ефективність українських сховищ і оцінюють російські ракети, але думка росіян щодо цього неважлива.

До того ж оцінити ефективність подібних сховищ неможливо — жодна країна в 20 сторіччі не зазнавала ракетних атак подібних до тих, яких росіяни завдають по Україні.

Проєкт реалізується ГО “Інститут масової інформації” та «Накипіло» і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова