Велика гра: чи отримає Україна винищувачі F-16 - Накипіло
Події

Велика гра: чи отримає Україна винищувачі F-16

  • Ніколаєва Марина
  • 1 Березня

Заступник міністра оборони з політичних питань США Колін Каль виступив проти надання Україні винищувачів F-16.

За його словами, загалом на постачання Україні винищувачів четвертого покоління та навчання українських пілотів знадобиться 18 місяців. Понад те, вартість відправлення в Україну 36 винищувачів F-16 попереднього покоління виснажить бюджет допомоги, а це лише лише половина від потрібного. Чиновник зазначив, що наразі для України важливішими є протиповітряна оборона, артилерія та бронетехніка. 

Іноземні розвідки говорять, що політичні зусилля рф спрямовані на те, щоби загальмувати постачання озброєння в Україну та спробувати запустити свій ВПК. 

17 лютого 2023 року п'ять конгресменів США від двох найбільших партій надіслали листа президенту США Джо Байдену з проханням надати Україні винищувачі F-16.

В Офісі президента України заявили, що розраховують саме на «літакову коаліцію». Авіація потрібна Україні, аби нищити бази противника на окупованих територіях України, які знаходяться далі зони ураження артилерії, та захищатися від ворожих літаків. 

Щодо бронетехніки, то зараз українські військові вже опановують іноземні танки Leopard 2 у Польщі та Німеччині, танки  Challenger 2, бронетранспортери FV432 Bulldog та самохідні артилерійські установки AS-90. Саме вони повинні стати головною силою весняного наступу ЗСУ.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова