В Україні почався «Національний тиждень читання»: програма заходів - Накипіло
Афіша

В Україні почався «Національний тиждень читання»: програма заходів

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 4 Грудня 2023

4 грудня розпочалася Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання». До 10 грудня українці зможуть долучитися до заходів у різних форматах: флешмобу в соцмережах, читацьких клубів, фахових дискусій, літературних вікторин і обговорень.

Акції щорічно організовує Український інститут книги. Мета — об'єднати суспільство навколо читання як тренду, спонукати людей відвідати бібліотеку або книгарню.

Цьогоріч акція сфокусована на постаті Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого українці відзначатимуть 13 грудня.

«Хай живе дух неспокою»: Микола Хвильовий очима колег та друзів

«Цьогоріч гасло Акції — «Бути своїми», в яке ми вкладаємо безліч сенсів і практичного змісту. Ми переконані, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави», — зазначено на сайті Українського інституту книги.

Події відбудуться онлайн і офлайн у Харкові, Києві, селі Богданівка на Київщині, у Львові, Хмельницькому, Одесі та Луцьку. Зокрема 5 грудня харківців запрошують на презентацію книги «Просвітник та бандурист Михайло Злобинець». Захід відбудеться в бібліотеці імені В. Г. Короленка.

Протягом тижня триватиме акція «Книжкова Хвиля». Організатори збиратимуть книжки українським бібліотекам, потерпілим унаслідок широкомасштабного нападу рф.

Для участі потрібно купити будь-яку книжку в одній із київських книгарень-партнерок акції та залишити на подарунок бібліотекам. Натомість у книгарнях дадуть безоплатний квиток на книжковий ярмарок Kyiv Book Weekend, що відбудеться в Києві 8–10 грудня.

Програма заходів

Інститут також запрошує українців підтримати флешмоб та поділитися в соцмережах читацьким досвідом. Гештеги флешмобу: #тижденьчитання2023 #бутисвоїми.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова