Українські архітектори пропонують ідею відновлення Північної Салтівки за допомогою архітектурних латок   - Накипіло
Події

Українські архітектори пропонують ідею відновлення Північної Салтівки за допомогою архітектурних латок  

Демонтувати пошкоджені частини панельних конструкцій та укріпити їх металевими каркасами. Надрукувати на 3D-принтері «архітектурні латки» та закрити ними зруйновані частини житлових будинків замість того, щоби повністю зносити їх на Північній Салтівці, — такі рішення пропонують українські архітектори Любомир Подолянич і Костянтин Русєв.  


Варіант, кажуть автори ідеї, практичний, бо дозволить заощадити кошти, час і людський ресурс, а також зробить «панельки» більш візуально привабливими, ніж вони були до моменту руйнації. Пропозиція післявоєнної реконструкції посіла шосту позицію в рейтингу кращих проєктів міжнародного конкурсу Impact Design.

photo 2022 07 27 15 46 32 1

Архітектори зауважують, що їхнє рішення дозволить не лише швидко відбудувати зруйновані росією будинки одного з найбільших спальних районів України, а й створити нові, комфортні умови для тих, хто повернеться додому. Особливу увагу архітектори приділили системам зберігання та меблевим трансформерам. На цокольному поверсі для кожної квартири передбачено контейнери, де господарі можуть зберігати великогабаритні речі: велосипеди, візки тощо. 

photo 2022 07 27 15 46 33

Розробники зазначають: хоча проєкт розробили для Північної Салтівки, застосувати його можна і в інших містах України, де є радянська панельна забудова середини ХХ сторіччя.

Життя на Північній Салтівці: фоторепортаж

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова