Україна працює над захистом об'єктів енергетики, — прем'єр - Накипіло
Події

Україна працює над захистом об'єктів енергетики, — прем'єр

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 27 Вересня

На сьогодні відремонтували понад 80% магістральних мереж. Працюють сім атомних енергоблоків, ремонти ще двох завершують. Енергоблоки ТЕС і гідроагрегати ГЕС будуть у роботі до початку зими, пообіцяв прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Наразі об'єкти енергетики забезпечують комплексним захистом: активним (ППО) та пасивним (інженерними укріпленнями). Продовжується робота над децентралізацією енергосистеми.

«Минулого року не було ні Patriot, ні NASAMS, ні IRIS-T, ні SAMP-T, ні багатьох інших систем. Наша ППО стала ще більш комплексною і досвідченою. Продовжуємо працювати над її розвитком. До зими вона буде ще міцнішою, ще сильнішою та ефективнішою», — зазначив Деніс Шмигаль . 

Крім того, країни-партнери виділили $2,3 мільярда на відновлення та захист енергетики. 

«Ми також розширили можливість для імпорту електроенергії з ЄС більш ніж удвічі: з 500 МВт до 1200 МВт», — додав прем'єр.

Протягом року Україна збільшила видобуток газу, пробуривши 157 тисяч метрів для нових свердловин. Як обіцяє «Нафтогаз», країна вперше зможе перезимувати коштом власного газу: наразі у сховищах зберігають 15 мільярдів кубометрів палива.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова