Я купив машину. Що далі? - Накипіло
Що далі?

Я купив машину. Що далі?

Заголовок статті може здатися смішним досвідченим водіям. Проте новачки стикаються з багатьма проблемами вже після покупки машини. Ми вибрали дев'ять корисних порад для тих, хто придбав свій перший автомобіль.

Порада № 1: Вивчіть, як працює ваша машина

Можливо, в автошколі ви вивчали будову автомобіля та уважно слухали, що розповідав інструктор. Але ваша конкретна машина може мати свої особливості, про які не розкажуть на курсах. Наприклад, моя машина блокує ключ у замку запалювання, якщо розряджений акумулятор. Я дізнався про це вже після того, як акумулятор розрядився на морозі та я кілька годин намагався розв'язати проблему.

Порада № 2: навчитеся ремонтувати несправності

Щоби спущене колесо або згаслі фари не стали для вас несподіванкою, дізнайтеся у друзів-автолюбителів, що саме найчастіше ламається в машині. Навчіться ремонтувати несправності, користуватися домкратом та змінювати колеса. Придбайте запасні розхідники, вогнегасник та регулярно перевіряйте його працездатність.

Порада № 3: ​​застрахуйте машину

Ми говоримо не про обов'язкове страхування: на те воно й обов'язкове. Йдеться про КАСКО — страховку машини від аварій, нещасних випадків, угонів чи стихійних лих. Так, страховий поліс для новачка обійдеться значно дорожче, але за ремонт машини у разі аварії ви все одно сплатите значно більшу суму.

Порада № 4: вивчіть функції машини

Прочитайте інструкцію до машини та дізнайтеся, що означають загадкові абревіатури ABS, ESP, ABD. Вивчіть, як працюють і де знаходяться подушки безпеки автомобіля, та які функції виконують індикатори на панелі приладів.

Порада № 5: поміняйте розхідники

Якщо ви не перший власник машини, змініть усі витратні матеріали. Як би не запевняв вас колишній господар, що все гаразд, що авто регулярно проходило техобслуговування, краще подбати про все самому: так ви уникнете непередбачених витрат і несправностей.

Порада № 6: дізнайтеся, що робити у випадку аварії

Вивчіть закони, що регламентують поведінку водія після ДТП, дізнайтеся, що таке «європротокол», у яких випадках його складають та як правильно це робити. Запишіться на курси домедичної допомоги та навчитеся користуватися аптечкою, а краще — укомплектуйте її самостійно.

Порада № 7: плануйте маршрути

Автомобілісту-початківцю легше їхати заздалегідь спланованим маршрутом, а не імпровізувати на ходу. Для планування можна використовувати карти Google та інструмент Street View, але іноді їхня інформація про перекриття доріг та дорожні знаки може бути неактуальна.

Порада № 8: будьте уважні за кермом

Навіть якщо ви упевнено почуваєтеся на дорозі, намагайтеся не відволікатися: наприклад, включаючи гучну музику в салоні. Важливо чути та бачити сигнали, які подають інші водії, та мати можливість вчасно відреагувати на зміни на дорозі.

Також не варто їсти під час руху або на ходу прокладати маршрут у навігаторі. І точно забудьте про телефонні розмови: це не лише небезпечно, а й заборонено законом.

Порада № 9: навчіться не нервувати та не злитися

Спокійно реагуйте на несподівані ситуації на дорозі, спочатку обмірковуйте дії, а потім маневруйте. Інші водії можуть нервувати або грубіянити: поясніть, що ви новачок, і вибачтеся за затримку. Лайка не прискорить дорожній рух. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова