«Якщо жінки досягнуть прогресу — все суспільство досягне прогресу», — Мелан Вервір - Накипело
Фото

«Якщо жінки досягнуть прогресу — все суспільство досягне прогресу», — Мелан Вервір

Спеціальна Представниця головуючого ОБСЄ з гендерних питань Мелан Вервір завітала до Харкова поцікавитися перебігом проектів у контексті сприяння жінкам. Ми записали головні тези цієї зустрічі.

Про гендерні організації Харкова

В Україні пані Вервір була неодноразово, але з місцевими активістками ще не бачилася. Перше враження: потужна активність роботи жіночих організацій Харкова.

«Це надзвичайні жінки, які знають суспільство, задіяні в питаннях освіти, встановлення миру і загалом займаються побудовою мостів у нашому суспільстві. Ми обговорили з ними ряд питань, починаючи зі збільшення участі жінок у політичному житті країни, вибори, які будуть проходити в майбутньому. А також я побачила надзвичайну енергію, пов’язану з децентралізацією на місцях», – розповідає Мелан Вервір.

«Питання гендерної рівності — це питання всіх громадян у країні. Якщо жінки досягнуть прогресу – все суспільство досягне прогресу».

DSC_9705-47

Про жінок і політику

«Нам відомо, що країна не може здійснювати певний поступ уперед, якщо половина його населення відстає. Тому залучити жінок у політичне життя України – один із найважчих викликів на сьогодні».

Про Харків

«Ви знаєте краще, ніж я, що ситуація в Харкові непроста. Це мирне місто на лінії фронту. Тим не менше, є позитивний поступ».

DSC_9711-49

Про реформу в патрульній поліції

«Що стосується реформи патрульної поліції це також позитивна зміна. Як у контексті зменшення побутового насильства, покращення реагування на нього, так і з причини збільшення кількості жінок, що служать у лавах патрульної поліції».

Про побутове насильство

«Проблема побутового насильства це проблема, яка наявна в усьому світі. В Україні з нею досить непогано борються».

Про самозайнятих жінок

«Якщо жінки задіяні в мале підприємництво це збільшує кількість робочих місць і позитивно впливає на все суспільство».

DSC_9704-46

Про жінок-переселенок

«Важливою проблемою є велика кількість внутрішньо-переміщених осіб. Як ми знаємо, в Харківській області їх особливо багато, і переважна більшість із них жінки і діти. В них є особливі потреби, які мають бути задоволені».

Про демобілізованих солдат

«Реінтеграція солдатів української армії після демобілізації, яка відбувається на місцях, може стати великою проблемою, яка матиме локальний вплив на обласному рівні».

Про Комісара з гендерних питань в Україні

Також пані Вервір повідомила про прийняття Кабінетом Міністрів України рішення призначити Комісара з гендерних питань.

«Скоро буде опубліковано повідомлення про цю посаду, і мушу сказати, що існує велике бажання знайти кваліфікованих кандидатів на це місце. Можливо, це буде хтось із Харківської області».

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X