Водії, кухарі та айтішники проти коронавируса: історії харківських волонтерів | Накипело
Події

Водії, кухарі та айтішники проти коронавируса: історії харківських волонтерів

  • Виктор Пичугин
  • Игорь Лептуга, IT-Cluster, Мафия
  • 2 Червня
  • 1597

Як початок війни у 2014 році розкрив проблеми в оборонній галузі України, так початок епідемії коронавіруса в березні 2020-го показав, що медична і соціальна сфери не готові до таких викликів. І, як у 2014 році, там, де не впоралася влада, допомогли волонтери.

Через декілька днів після оголошення карантину в Україні в Telegram і Viber заробили групи «Підвези медика». Лікарі і медсестри писали, коли й куди їм потрібно дістатися, а водії — маршрути, по яких їздять кожен день.

«У мене багато знайомих медпрацівників, тому проблема була зрозуміла ще на початку карантину. Я знайшов у Viber чат «Підвези медика», поспілкувався з його адмінами, вирішили об'єднати зусилля. Багато людей користувалися цією допомогою», — розповідає Роман, засновник групи «Я везу медиків #Харків».
.

Підрахувати, скільки медпрацівників скористалися допомогою водіїв з таких чатів, неможливо. Деякі з них потрапили таким чином на роботу один-два рази, деякі — їздили на кожну робочу зміну.

«Спочатку я звернулася в групу в Viber, але на мої прохання не реагували, і я звідти пішла. На сторінку «Везу медика» в Telegram мене підписала співробітниця. За два місяці зверталася до них практично перед кожним чергуванням, і тільки один раз не вийшло мене підвезти. Велике дякую всім волонтерам, адже коли тебе перед добовим чергуванням у дитячій інфекційній лікарні підвозять з таким комфортом, економляться сили й робочий день починається з посмішки. Дуже здивувалася, що сказали "спасибі" тільки двоє з понад 800 учасників сторінки, у групі в Viber водіям дякували майже половину дня», — говорить медпрацівниця Тетяна.

Волонтери не тільки підвозили лікарів на роботу, але і годували обідами. Ресторани мережі «Мафія», наприклад, готували і відвозили їжу працівникам Харківської обласної інфекційної лікарні.

IT-компанії, що співпрацюють з США, Європою та Азією, на власні очі бачили, що місцева медицина не справляється, і розуміли, що це ж чекає і харківські лікарні. Тому, як тільки почався карантин, айтішники приєдналися до закупівель медичного обладнання, засобів захисту та витратних матеріалів для медиків з Харкова і області.

Більш ніж 40 харківських компаній об'єдналися в проєкт IT4Life і зібрали 6,4 мільйона гривень. IT4Life закупив три електрокардіографи, 18 дихальних мішків, 670 каталок та інше обладнання.

«Ми разом з міським та обласним штабом, МОЗ та Нацслужбою охорони здоров'я склали списки обладнання для діагностики та лікування коронавіруса. 12 березня ніхто не розумів, як правильно діагностувати і лікувати це захворювання, а головне — робити це ефективно і з мінімальними втратами. На той час вирувала буря в Італії, ситуація була складна і напружена.

Обладнання та засоби захисту для всіх лікарень ми придбали за тиждень — відразу відгукнулися перші 15 IT-компаній», — розповідає Ольга Шаповал, директор харківського IT-Cluster.

Компанії, що входять в IT-Cluster, допомогли полагодити 59 зі 104 неробочих апаратів штучної вентиляції легенів і змонтувати кисневі траси, щоб у пацієнтів була достатня кількість кисню.

IT-Cluster зайнявся ще й координуванням волонтерів, щоб рівномірно розподіляти допомогу по лікарнях Харкова і області, а компанії-учасниці допомагали літнім людям та соціально незахищеним верствам населення.

«В нашій індустрії не є традицією говорити про благодійність — ми цим займаємося не задля того, щоб заробити собі бали або завтра почати передвиборчу кампанію. Ми цим займаємося, тому що по-іншому не можна, в цивілізованому світі заведено допомагати в біді тим, кому ця допомога потрібна. Особливо нам було важливо, щоб наш регіон був у безпеці в період епідемії», — говорить Ольга.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо