«Вчителі не розуміють, як використовувати технології на уроці» - Накипіло
Події

«Вчителі не розуміють, як використовувати технології на уроці»

Чим небезпечний інтернет для дітей? Яких правил кібербезпеки треба дотримуватись? На ці та інші питання відповідає вчителька інформатики та дослідниця Талліннського технологічного університету Бірґі Лоренц.

  • Чим саме небезпечний інтернет для дітей?

Інтернет є навколо нас і зазвичай є інструментом. Але, чим більше він нас оточує, тим більше його можуть використовувати різні шахраї. Інтернет схожий на оточуюче середовище. Він може бути безпечним і небезпечним. Так само, як ми навчаємо дитину ходити та переходити дорогу, ми повинні навчати її користуватися інтернетом.

  • Інтернет небезпечний не тільки для дітей, але й для вчителів. Виходить, вчителів також треба вчити правильно користуватись світовою мережею?

Вчителі обирають різне навчальне середовище, і вони мають перевірити, чи це середовище безпечне для користування. Зараз педагоги не знають, чи безпечні ті  онлайн-ресурси, які вони мають. Коли ти працюєш учителем, у тебе є багато інформації про дітей, і ти не маєш права ходити і пліткувати про дітей та їхніх батьків. Отже, хороші правила для кожного з нас: використовуй надійні  та різні для кожної сторінки паролі для входу, думай перед тим, як щось постити, та будь добрим до інших. Важливо знати різні трюки й бути обачним, щоб не втратити власні кошти.

  • Як ви вважаєте, який технологічний стан має бути в українських школах, щоб наші учні не відставали за рівнем освіти від учнів розвинутих країн?

У нас в Естонії теж немає достатньо коштів. Але ми зробили для шкіл таке правило, що електронні засоби можна приносити з собою. Школа забезпечує хорошим інтернетом, а вчителям надає обладнання. У нас є також комп'ютерні класи та інформація, що ти можеш робити на лекціях.

  • Діти в Естонії можуть на всіх уроках використовувати девайси?

У нас навіть вчителі спорту використовують різні технічні засоби. Наприклад, телефон, щоб вимірювати та знімати відео, а потім подивитись, які були помилки. Так само мобільний телефон має багато функцій, які можна використовувати для вивчення науки. На кожному предметі ти можеш робити фотографії та відео, і тоді ти запам'ятаєш свої шкільні роки як чудовий час.

  • Українські вчителі в більшості випадків вважають, що гаджети відволікають від навчання. Щоб ви їм порадили?

Напевно, це через те, що вчителі неправильно розуміють використання технологій на уроці. Вони не знають, як їх можна застосувати. Насправді це стосується більше того, що вони не використовують систему менеджменту в роботі. Тобто, вони не можуть витримати дисципліну в класі.

В Естонії ми почали послуговуватися електронними щоденниками. Отже, оцінки та спілкування з батьками перейшло в онлайн. Це означало, що в кожному класі має бути комп'ютер та проектор, і вчитель має застосовувати комп'ютер повним чином. Також ми написали програму використання технологій.

  • Естонія почала цей шлях ще десять років тому?

Реформа у нас відбулася десять років тому. Перші три роки всі плакали: «Ми це не витримаємо», «У нас це не вийде». Але все вийшло.

  • Чому вважали, що нічого не вийде?

«Дуже багато роботи», «Мені треба використовувати технології, які я не розумію». Проте, коли вони зрозуміли, що цифрові технології — це добре, і вони єдині, стало набагато краще.

Я чула, як ваша міністерка говорила, що 50 шкіл України почнуть використовувати електронні щоденники. Якщо залишити обидва види — паперовий та електронний, звісно, вчителі продовжать застосовувати паперові, тому що звикли до нього. Але коли вони збагнуть, що електронний щоденник може складати ті частинки пазлу, які вони не розуміли, у них буде зберігатися вільний час. Педагоги зможуть бачити всі результати дитини на одній сторінці, і тоді це всім сподобається, і вони цього захочуть.

  • Як вчителів Естонії вчили працювати з цими технологіями?

У нас відбуваються конференції, подібні до EdCamp, майстер-класи, де вчителі можуть дізнатись про досвід колег. Також ми маємо освітні технології, які допомагають вчителям. Я не бачу ніяких перешкод, щоб Україна через п'ять років була там, де ми зараз знаходимось. Я бачу, що ви все робите правильно.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова