Термічні опіки. Як надати першу домедичну домомогу - Накипіло
Що далі?

Термічні опіки. Як надати першу домедичну домомогу

  • Олена Лептуга
  • 18 Березня
  • 8617

Спеціалісти Центру громадського здоровʼ я зібрали прості правила домедичної допомоги при термічних опіках.

Що таке термічний опік?

Термічні опіки — це пошкоджень шкіри внаслідок контакту з вогнем, гарячою парою, рідиною, окропом, розпеченим предметом. На жаль, це стається через пожежі внаслідок артобстрілів.

Крок перший

Зупиніть контакт із джерелом опіку, тобто зніміть гарячий чи обгорілий одяг. Приберіть прикраси, тісні речі, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але НЕ чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри! Спробуйте розрізати одяг навколо та залиште опік неушкодженим.

Крок другий

Охолодіть уражену ділянку холодною водою або холодним компресом до зменшення болю. Охолодження є ефективним, якщо триває до 20 хвилин протягом перших 3 годин після ураження. Ділянки, які не постраждали, потрібно залишати сухими й теплими.

НЕ використовуйте для охолодження лід, це категорично заборонено. Він може призвести до гіпотермії (патологічний стан, який розвивається в разі зниження внутрішньої температури людини нижче за 35ºС).

Не можна охолоджувати, якщо температура тіла впала до 35ºС.

Крок третій

Якщо маєте в аптечці протиопікову пов’язку, краще скористатися саме нею. Вона охолоджує місце опіку, зменшує вірогідність виникнення опікових пухирів, захищає рану від механічних пошкоджень та інфікування.

Необхідно зняти верхню захисну плівку з однієї сторони пов’язки, прикласти нею до рани, потім зняти з другої сторони. Потім зафіксувати бинтом або лейкопластиром на шкірі.

Якщо спеціальної протиопікової пов’язки немає, прикладіть на місце опіку суху, стерильну марлеву пов’язку або шматок чистої тканини. Це допоможе захистити місце ураження.

НЕ можна використовувати олію, сік алое, борошно, продукти тваринного походження тощо.

НЕ використовуйте препарати, що містять спирт. Інакше опік може посилити

Крок четвертий

Дайте потерпілому випити води, щоби зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.

Можна дати знеболювальний лікарський засіб, наприклад, ібупрофен чи парацетомол, які використовують для полегшення болю будь-якого типу та інтенсивності.

Звертаємо увагу, що рівень інтенсивності болю не завжди пов’язаний із тим, наскільки сильний опік. Іноді дуже серйозний опік може бути відносно безболісним.

Крок пʼ ятий

Отпимальна поза для людини з опіком обличчя або очей — сидяча. Це допоможе зменшити набряк. Крім того, опіки обличчя, особливо ті, що відбулися в закритих просторах, можуть поєднуватися з ураженням дихальних шляхів.

Буде добре, якщо, за наявності пульсоксиметру, ви зможете контролювати насичення крові киснем (сатурацію) постраждалого й повідомити про неї лікарів.

Крок шостий

Зателефонуйте 103, якщо опік поверхні площі тіла в дорослого 10% і більше, а в дитини — 5%, або якщо з опіком пов’язана травма.

За екстреною медичною допомогою потрібно негайно звертатися при опіках дихальних шляхів та очей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X