Регіональна російська: міськрада оскаржить рішення суду - Накипіло
Події

Регіональна російська: міськрада оскаржить рішення суду

Харківська міська рада подасть апеляцію на рішення Харківського окружного адміністративного суду про скасування регіональної мови в місті. Про це повідомив виконувач обов'язків міського голови Ігор Терехов.

«Ми визнаємо українську мову державною, проводимо засідання виконкомів і сесії українською мовою. Але майже 80% харків'ян говорять російською, і їхнє право спілкуватися тією мовою, якою їм зручно», — сказав Ігор Терехов.

Зазначимо, що  в скасованому судом рішенні міськради «Про засади Державної мовної політики в Харкові» не йдеться про надання окремих прав говорити російською. А в Конституції України виділене право людей спілкуватися будь-якою мовою.

«В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України», — говориться в десятій статті Конституції України.

Російська мова має статус регіональної в Харкові з серпня 2012 року. Це рішення міськради поширюється на акти міської ради та її виконавчих органів, які офіційно публікуються державною та російською мовами. Також російську можна використовувати у роботі, діловодстві, листуванні цих органів з органами державної влади вищого рівня.

У 2012 році Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», цей закон більш відомий як «закон Ківалова-Колесниченка» щодо використання регіональних мов. 

28 лютого 2018 року Конституційний Суд визнав Закон України «Про засади державної мовної політики» неконституційним, і він втратив силу. Мер Харкова Геннадій Кернес заявляв, що міськрада не планує скасовувати це рішення.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X