Посилення карантину, економія на дорогах та ситуація в лікарнях: Кучер розповів про підсумки роботи - Накипіло
Події

Посилення карантину, економія на дорогах та ситуація в лікарнях: Кучер розповів про підсумки роботи

  • Анна М`ясникова
  • Анна М`ясникова
  • 6 Липня 2020

Глава Харківської області розповів журналістам про підсумки роботи у червні.

Ми зібрали головні тези з пресконференції.

Про посилення карантину

Є чотири критерії встановлені МОЗ, які дозволяли б нам пом’якшувати карантинні заходи. Уже на сьогодні нам можна знову послаблювати карантин. Поки така динаміка коливається, ми будемо проводити комісію (з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації — ред.) кожного тижня. Наразі послаблення не відбудеться. Нам необхідне стале закріплення критеріїв, після цього прийматимемо рішення щодо можливості послаблення по всій області. 

У різних районах, різних населених пунктах самостійно комісія має можливість прийняти рішення щодо можливості послаблення. Я вважаю що це адекватно, оскільки один район не може залежати від іншого. Наприклад, за вчора найбільшу динаміку дав Харків (23 з 24 хворих з підтвердженим COVID-19 і один захворілий — у Валках).  Інформації щодо посилення карантину, крім міста Харкова, немає. 

Про роботу кінотеатрів: Питання навіть не в кінотеатрах, а в запуску бізнесу. Чому від безвідповідальності великої кількості людей повинен залежати бізнес, коли ми бачимо, що відбувається в метро та громадському транспорті і маємо цифри, які не дають можливості послаблювати карантин. 

Про дієвість запропонованих обмежень: Ми самостійно їх не вигадували, це рекомендації головного санітарного лікаря та МОЗ. Дієве не посилення або послаблення, а лише виконання карантинних заходів. Більш жорстка реакція повинна бути від правоохоронних органів.   

Про програму будівництва 

У програму входить будівництво п’яти садочків, п’яти шкіл та п’яти спортивних майданчиків або стадіонів. Окрім цього — дороги місцевого значення. Планується найближчим часом фінансування будівництва приймальних відділень, у нас їх 15: з них 12 по області (опорні лікарні) та три в Харкові. Вже проведена оцінка вартості цих робіт. 

Щодо місцевих доріг: ми повинні завершити до кінця року 24 об’єкти, але поставили для себе термін — до 1 серпня, щоб залучити додаткові кошти. Ми зекономили по всіх об’єктах 90 мільйонів гривень. Ця сума вже направлена на ремонт інших доріг, на сьогодні визначені вісім. Плануємо з 1 вересня розпочати будування.

За попередньою інформацією, кілометр дороги нам обійшовся у 8,9 мільйона гривень — це найдешевша вартість дороги по всій Україні. За таку суму, зокрема, будувалася дорога в Печенізькому районі. 

Про бюджет 

Хоча видатки по медицині через ситуацію з коронавірусом значно збільшилися, ми знаходимося в межах норми. За січень-червень 2020 року до загального фонду зведеного бюджету області зараховано 9,3 мільярда гривень — це 102,6 % до плану. 

Про сміттєзвалища та вирубку лісів

За неповні два місяці (травень-червень — ред.) ліквідовано 493 несанкціонованих сміттєзвалищ. З них найбільша кількість у Балаклійському районі — 145, Вовчанському  — 118, Барвінківському — 99. Внаслідок перевірок екологічною санітарною інспекцією притягнуто до адмінвідповідальності 23 посадовці органів місцевого самоврядування, зокрема, в Печенізькому, Близнюківському, Чугуївському, Зміївського та Вовчанського районах. За забруднення та псування сільськогосподарських земель — 11 посадовців та 31 громадянин. 

Масштабної вирубки лісів немає, є поодинокі випадки. За 2020 рік 31 особі повідомлено про підозру. Збитки у справах щодо вирубки — 7 мільйонів гривень, поки відшкодовано 310 тисяч гривень та накладено арешт на 1,3 мільйона гривень. Найбільш критична ситуація — в Ізюмському районі. Є інформація, що там якісь групи з сусідніх областей працюють щодо вирубки. Зараз поставлено завдання правоохоронцям, будемо з’ясовувати. 

Про ситуацію з інфекційною лікарнею

Я вважаю, що я і так запізно відреагував на те, що відбувається у швидкій допомозі. Сигнали надходили з усіх боків. Мінімум двічі спілкувався з Віктором Забаштою (директором Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф — ред.): один раз публічно, до цієї зустрічі був з робочим візитом у медзакладі. 

Я отримую інформацію не тільки з соціальних мереж, є оперативні дані від силових органів. Але деякі моменти поставили крапку — це випадок на стадіоні «Металіст». У рамках кримінального провадження вилучені відеозаписи, зокрема, у патрульної поліції, щоб отримати відповідь, чи був у кареті швидкої допомоги дефібрилятор. У зв’язку з критичною масою негативної інформації, яка весь час надходить з Центра екстреної медичної допомоги, я прийняв рішення провести перевірку. Вона розпочата відсьогодні, витребовуються документи, на місці комісія буде працювати. Як отримаю документи перевірки, наступний крок — звернення до обласної ради.

Призначає і звільняє керівника медзакладу облрада. Максимум, що я можу зробити, — вийти з певною ініціативою. Відсторонити може медична комісія, створена на базі облради.  Я отримаю певні документи, після цього наступний крок — буде звернення до обласної ради.

Про недопрацювання медиків первинної ланки у Харкові

Є  приклади недопрацювань щодо участі медиків первинної ланки в епідрозслідуваннях. Ситуація на цей момент покращилася. Лікарі та керівництво, відповідальне за медичну сферу, більш ретельно підходять до обов'язків. Якщо погіршиться позиція щодо виконання ними обов’язків, я буду вимушений проводити перевірку.

Зараз в усіх лікарнях області знаходиться на стаціонарному лікуванні лише 24 особи. 

Про призначення заступників 

Я живу в Україні, для мене важлива проукраїнська позиція. На політичну приналежність я не звертаю уваги. В першу чергу — професіоналізм. За якими критеріями обирались кандидатури: співбесіди, певні завдання. Кандидатура Валерії Мураєвої (депутатка Харківської облради, раніше була членкинею фракції "«Опозиційний блок» — ред.) розглядається на посаду заступника з гуманітарних питань. Окрім цього, я направляв Єгорову-Луценко Тетяну на посаду першого заступника.  

Близько 10 осіб розглядалися на посади заступників. Я визначився з двома особами, направив до Офісу Президента. Поки немає інформації про підтвердження.

Про ситуацію з ліками в Обласній «інфекційці» та «чорнобильській» лікарні, які приймають пацієнтів з COVID-19 

Жодних сигналів про проблеми з закупівлями та відсутність ліків немає. Ситуація повністю контрольована, напруження зараз зняте. Воно було у переповненості реанімаційного відділення. На сьогодні в реанімації інфекційної лікарні збільшена кількість осіб, яких зможуть приймати, з 12 до 18. Окрім цього, розглядається можливість відкриття понад 100 ліжок в дитячій інфекційній лікарні, яка знаходиться на одній території з дорослою. 

Про стан доріг у Помірках 

Ми більш глибоко вивчимо ситуацію, оскільки там знаходяться заклади обласного підпорядкування. Однак це на території Харкова. Дорогами міста має займатися місто, за гроші місцевого бюджету. Але я обіцяю відреагувати.

Про проблемні об’єкти будівництва

Це амбулаторії та сміттєпереробні заводи (чотири розпочали будувати та жоден не завершили). Інформація щодо недобудованих об'єктів вже повністю зібрана по всій області. Тепер її треба зацифрувати та покласти на інтерактивну карту. Думаю, що наступного тижня всі можуть побачити, що це за об’єкти, де знаходяться та яка кількість.

Про збирання врожаю

Сільгоспвиробництво займає приблизно третину в наповненні бюджету. Ми оголосили про початок збору ранніх зернових культур. Середня урожайність очікується близько 40,7 центнера з гектара — це на 1,6 центнера вище, ніж торік. При тому посівних площ ранніх зернових на 5% менше ніж минулого року — 703 тисячі гектар.      

Вчора була пожежа в одному з районів, згоріли 23 гектари пшениці, яку необхідно було збирати. Точно відбулось у зв’язку з підпалом, тому що загоряння розпочалося з середини поля. Загалом для ліквідації можливих загорянь на полях та місцях зберігання переробки врожаю в районах області створено вже 100 добровільних пожежних формувань, загальною чисельністю понад 450 людей, додатково залучено дванадцять пожежних машин, чотири автоцистерни.     

Про виплати надбавок медикам

Список медиків (залучений у допомозі хворим з коронавірусом — ред.) формується лікарем медзакладу, які контакти були. Є факти, наприклад, коли водії швидких зазначають, що перевозили хворих, а цього зафіксовано не було. У кожній ситуації потрібно більш глибоко розбиратись. Але на сьогодні проблеми в невиплаті доплат на території області немає. 

Наталья Попова, волонтерка та заступниця голови ХОДА

Ситуация по скорым следующая: 244 человека получали выплаты. Сейчас мне в Facebook поступают сообшения, что нет выплат за май. Я знаю, что сейчас в ручном режиме вместе с врачом Валентиной Масловой в «инфекционке» и с заведующими подстанциями скорой провели перепроверку (отчетности — реж.) с 1 по 15 мая. И деньги уже в конце этого месяца получат. Провалы были, по-моему, четыре заявки от меликов, которым не засчитали.   

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова