МОЗ: тести на коронавірус евакуйованих з Уханю — негативні - Накипело
Події

МОЗ: тести на коронавірус евакуйованих з Уханю — негативні

Міністерство охорони здоров'я отримало перші результати тестів на коронавірус евакуйованих з Уханя українців та іноземців.

Тести на коронавірус 48-ми осіб, ізольованих у санаторії в Нових Санжарах, дали негативний результат. Про це на брифінгу в Кабміні розповів заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

На даний момент ситуація в Нових Санжарах контрольована, а жителі селища в цілковитій безпеці, додав голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

«Тиждень обсервації майже пройшов. Люди знаходяться під постійним наглядом, він здійснюється цілодобово. Були певні випадки погіршення стану здоров'я у деяких осіб, але це пов'язано із загостренням хронічних захворювань. Загроз немає. Все спокійно», — описав ситуацію Синегубов.

За словами виконуючого обов'язки гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігоря Кузіна, поки немає підстав продовжувати термін обсервації.

«Від Всесвітньої організації охорони здоров'я країни, що звертаються, отримують підтвердження про те, що інкубаційний період становить 14 календарних днів. І зараз дійсно немає підстав для продовження терміну», — пояснив Кузін.

Водночас обсервацію можуть продовжити, якщо у когось із ізольованих в медцентрі зафіксують ознаки ГРВІ або результати тесту вкажуть на наявність вірусу.

20 лютого в Україну прибули евакуйовані з Китаю 45 українців та 27 іноземців. Після того як стало відомо, що їх доставлять на обсервацію в санаторій у Нових Санжарах, місцеві жителі вийшли на протест. Мітингувальники перегородили дорогу до медзакладу та закидали автобуси з евакуйованими камінням. У результаті протестів постраждали дев'ять копів і один учасник мітингу. Поліція відкрила два кримінальних виробництва через можливий замах на життя працівника правоохоронних органів та за організацію масових заворушеннь.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X