Картини у темряві та куточок художниці на візку: виставка «Людський фактор» - Накипіло
img

  • 25 Вересня 2019

У Харкові відкрилася інклюзивна виставка художніх робіт «Людський фактор», яку ініціювала слабочуюча активістка і декораторка Іва Стішун. Виставка, яка включає більше десяти картин місцевих художників та аматорів, є частиною фестивалю «Інклюзіон».  


Виставка складається з трьох частин, які поступово підводять відвідувача до розуміння, як відчувають себе у світі та сприймають мистецтво інші, не схожі на тебе.

Головна мета –  створити культурний діалог між різними людьми та спробувати розгадати цей культурний код, що таке «людський фактор».

Від себе додам, що виставка вийшла насичена і різностороння. Наприклад, найбільше мене захопив великий портрет Іви (авторка — Поліна Кузнєцова), у якої з вух розтікається синя пляма.

Іва сприймає себе як є, каже: «Я скрізь кажу, що я слабочуюча. Це факт і це моя ідентифікація». Певно, і у мене є своя пляма. Зізнаюсь чесно, звідкіля і куди вона витікає, мені важко сказати. І тут мені цікаво спостерігати за діалогом з боку. 

Частина перша: «Я є!» — початок діалогу, який зазвичай є трохи дискомфортним, коли різні люди пристосовуються один до одного, вивчаючи того, хто перед ними, намагаючись розгадати його мову та особливості.

Частина друга "На дотик” супроводжувалась перфомансом у день відкриття . Тут межі в діалозі вже достатньо близькі, щоб відчути іншого.

Частина третя «Проростання». Тут ми стаємо в діалозі очі в очі, обличчя до обличчя, знаходимо спільне, особливо в заключній проникливій частині – інсталяції «Моно», де глядач залишається наодинці з автором і його твором, його обставинами життя та дещо наївної творчості.

За стінками з віконцями виявився мольберт і пейзажі від Dana Chernyaeva. Вона пересувається на візку і достатньо багато часу проводить вдома. На виставці її історію зобразили за перегородкою. А в середині – її пейзажі, поля і ріки.

Це експеримент подолання бар'єру між творцем та його аудиторією: спроба створити діалог на різних мовах, у різних вимірах та різними засобами. Задля цього більшість експонатів можна дивитися на дотик. 


Виставку можна побачити щодня з 10.00 до 18.00 у Центрі гендерної культури (вул.124-А, Московський проспект, м. ім. Малишева), кураторка Іва Стішун проводить екскурсії за попереднім записом. Пишіть їй.  

Програму фестивалю можна побачити тут. ІнклюзіОН відбувається за підтримкою Українського культурного фонду та Міжнародного фонду ім. Ф. Еберта. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова