Фоззи выпустил книгу о Харькове 80-х - Накипело
Фото

Фоззи выпустил книгу о Харькове 80-х

Участник группы «ТНМК» Фоззи презентовал сборник рассказов — «Темнеет Рано» — о харьковских историях 80-х годов. Что рассказал автор об издании и как оценил его работу писатель, модератор встречи Сергей Жадан?

Творил, пока лежал в больнице

«Ідея народилась з одного оповідання, яке відмовився видавати мій літературний янгол Завен Баблоян, мотивувавши тим, що не буде попиту на перевидання минулих книг з доповненням лише одного оповідання. А минулого року було багато часу, бо під час гри у футбол я порвав обидва коліна і був змушений довгий час пролежати у лікарні. І я вирішив, якщо вже лежу, то є час багато чого написати», — рассказывает Фоззи.

Почему книга вышла на русском языке?

«Була пропозиція перекласти її на українську. Я —  за. Але я хотів, щоб частина накладу була харківською, «оригинальною» мовою. Є фразеологізми, які притаманні саме Харкову. І, наприклад, у фразі «Шо ты хочешь?» є загроза, а у фразі «Що ти хочеш?» загрози нема. Я хотів зберегти ту вимову, те середовище, той Харків, «те Новые дома», які я пам’ятаю».

Задача — сохранить воспоминания о городе

«Немає ностальгії. Є бажання якось зберегти спогади. В першу чергу для себе і для тих, хто поруч. Просто тому, що це логічно: зберегти те, що дуже яскраво відклалося в пам'яті. Укласти його в якусь сюжетну канву і виконати завдання, яке я сам для себе поставив. Книга харківська, але я сподіваюся, що буде цікава іншим».

Сергей Жадан о книжке Фоззи

«Насправді ця книга про дорослішання, про молодих людей, які фактично входять в дорослий світ, які намагаються вистояти в цьому світі, не прогнутися. Це про становлення людини. Людини, яка намагається зрозуміти закони дорослого світу, намагається їх прийняти, жити за ними, навіть якщо це не дуже просто. Чому мені і видається, що цю книжку можна читати, навіть не живучи ніколи в Харкові, не приїжджаючи до Харкова. Там все добре з героями і з сюжетними лініями. Це справді збірка міцно збитих, добре прописанних оповідань».

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X