У Харкові з'явилася школа на честь Данила Дідіка - Накипіло
Події

У Харкові з'явилася школа на честь Данила Дідіка

Його ім'я присвоїли школі №11, де навчався юний патріот. 

Даніїл Дідик — наймолодша та, мабуть, найвідоміша жертва теракту біля Палацу Спорту 2015 року.  Вибух на проспекті Маршала Жукова стався 22 лютого 2015 року. Патріотична спільнота крокувала маршем на честь річниці вигнання сепаратистів з міста. У 2014 році прихильники Януковича намагалися оголосити контроль над Сходом та Півднем України. Ця спроба закінчилася невдачею та перемогою Революції Гідності. Та в Харкові ще рік діяли диверсанти, які й влаштували теракт під час Маршу 2015 року. 

На місці тоді загинули двоє: 52-річний лідер Харківського Євромайдану Ігор Толмачов та 37-річний підполковник міліції Вадим Рибальченко. У лікарні наступного дня помер 15-річний Данило Дідік, трохи пізніше — студент Микола Мельничук, який незадовго до цього відзначив своє 18-річчя.

Суд над трьома обвинуваченими Володимиром Дворніковим, Віктором Тетюцьким та Сергієм Башликовим тривав майже п'ять років. У грудні 2019 року їх засудили до довічного ув'язнення з конфіскацією майна. Згодом винуватців злочину передали під час обміну полоненими на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей.

Однокласники Дані та патріотична спільнота Харкова довго просили надати ім'я героя школі, проводили благодійні аукціони та акції пам’яті. 

У 2018 році Харківська міська адміністрація отримала петицію щодо присвоєння спеціалізованій школі I—III ступенів № 11, де навчався Данило, його імені. Пропозиція була переадресована в міську комісію з питань топоніміки.

Довгий час це питання гальмувалося всупереч підтримці суспільства. Лише під час сесії 25 січня мер Харкова Ігор Терехов доручив підготувати проєкт рішення про перейменування міської школи №11 на честь юного патріота.

Сьогодні на позачерговій сесії голосами 72 депутатів рішення про надання школі №11 імені Данила Дідіка було вирішено.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова