У Каліфорнії відбулася благодійна виставка свідчень українців про війну - Накипіло
Партнерські матеріали

У Каліфорнії відбулася благодійна виставка свідчень українців про війну

  • Анна М’ясникова
  • Svidok.org
  • 18 Вересня 2023

У американському університеті Берклі в Каліфорнії відбулася виставка свідчень очевидців про війну росії в Україні. Під час благодійного вечора іноземці могли побачити серію розповідей українців, збережені на соціальній онлайн-платформі Svidok.org. Все, аби привернути увагу американців до знищення росіянами культурної на національної спадщини України та посилити підтримку для нашої держави, розповів організатор заходу, генеральний директор AI for Good Foundation Джеймс Ходсон.

 James presentation 2

«Газети дають статистику, кількість втрачених танків, нальоти, а “Свідок” розповідає людські історії. Мета заходу полягала в тому, щоб дати світові побачити, що українці переживають щодня, — розвинути емпатію та співчуття, а також спонукати людей продовжувати підтримувати Україну, до перемоги», — розповів Джеймс Ходсон. 

Участь у події взяло близько сотні людей. Під час відкриття виставки до американців звернувся заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення росіяни пошкодили або повністю знищили майже 800 об’єктів  культурної і національної спадщини. 

IMG 1498

IMG 1558

У рамках заходу також відбувся арт-аукціон, де були представлені зокрема українські гобелени ручної роботи, картини відомих художників, таких як Олександра Стецик, Катерина Криволап та Олександр Штець, народне мистецтво, а також раритетні експонати з фронту: пляшка бахмутського шампанського та малюнок на гільзі від 122-мм гаубичного снаряда від Ольги Прасол. Також під час заходу можна було придбати і мистецькі роботи захисників, які створили їх під час реабілітації арт-терапією у рівненському шпиталі. 

Під час аукціону вдалось зібрати близько 20 тисяч доларів. Кошти підуть зокрема на підтримку шпиталю у Рівному, та на тактичну медицину бійцям 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ та спецпідрозділу «Кракен».  

IMG 1348

На виставці також були представлені плакати українських митців міжнародного проєкту «Плакат проти війни» Академії мистецтва ти дизайну імені Евгеніуша Гепперта у Вроцлаві, культурно мистецького центру «Львівський палац мистецтв» та ART Respect Foundation.

«Вечір допоміг зануритись в те, що відбувається в Україні, що дуже важливо для того, щоб зацікавити громадськість тут, на Заході, зараз, коли минуло 1,5 роки після повномасштабного вторгнення. Росія знищує в Україні все, що може, у багатогранному геноциді: знищує міста, людей, інфраструктуру, музеї, університети і, звичайно, українську спадщину. Українці роблять усе можливе, щоб протистояти: насамперед на передовій, але також і в інформаційному просторі, і в культурно-історичному просторі, щоб зберегти та прославити українську історію та український досвід», — розповідає організаторка заходу, головна економістка AI for Good Foundation Анастасія Федик. 

IMG 1675

Раніше такі виставки вже відбувались у Нью-Йорку та Вашингтоні. У майбутньому, організатори хочуть і надалі поширювати свідчення українців про війну росії у форматі виставок не лише у США, а і в Європі.

IMG 1287


Svidok.org — це соціальна неприбуткова платформа, яка зберігає спогади українців про війну. Платформа співпрацює з Міжнародним кримінальним судом та Офісом Генпрокрора, та передає їм свідчення воєнних злочинів, залишені на Свідку. Ціль платформи також і міжнародний розголос війни росії в Україні, щоб зміцнити підтримку партнерів.

Зберегти спогад можна через Telegram-бот @SvidokNoteBot або на сайті Svidok.org за попередньої реєстрації. До платформи вже долучились близько трьох тисяч українців. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова