У 10 регіонах України запрацює мережа журналістських хабів «Медіабаза» для підтримки роботи медійників - Накипіло
Партнерські матеріали

У 10 регіонах України запрацює мережа журналістських хабів «Медіабаза» для підтримки роботи медійників

  • Діана Руда
  • 17 Листопада 2022

В Україні запрацює мережа з 10-ти журналістських хабів «Медіабаза», метою якої буде підтримка роботи незалежних медійників в складних умовах. Хаби відкриваються за підтримки ГО «Інститут масової інформації».

Найближчий рік хаби працюватимуть в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Чернігівській та Житомирській областях. Скористатись послугами мережі зможуть як журналісти, що проживають у згаданих регіонах, так і ті, що перебуватимуть там за робочою необхідністю чи навіть просто проїздом.

«Медіабаза» стане ресурсним центром для журналістів, де вони зможуть взяти в оренду захисне обладнання, попрацювати і передати дані, послухати цікавий тренінг.

«Українські та закордонні медійники мають бути захищені та забезпечені можливістю працювати, навіть за найскладніших умов. Такими базовими принципами ми керувались в Інституті масової інформації, запускаючи спільно з регіональними журналістами мережу ресурсних центрів», — заявила Оксана Романюк, виконавча директорка ІМІ.

«Ми не ставимо за мету створити десяток ідентичних майданчиків. Кожен регіон має свої особливості, специфічні потреби та уже сформовану медійну спільноту. Відповідно і хаби підлаштовуватимуть свою роботу під ті реалії, в яких перебувають. Десь потрібніші бронежилети, каски та аптечки, десь опенспейс, куди можна прийти і спокійно попрацювати, а ще десь — куточок з генератором і старлінком, бо у місті постійні перебої зі світлом та інтернетом. Ми плануємо прислухатись до потреб наших колег та підлаштовувати роботу хабу так, аби бути максимально корисними для журналістів», — прокоментував старт проєкту координатор всеукраїнської мережі журналістських хабів Павло Лісниченко.

Організація онлайн та офлайн тренінгів, інтенсив, дискусійних майданчиків, налагодження комунікації між медійною спільнотою, владою, силовиками та військовими, надання в користування засоби захисту та професійне обладнання, це далеко не виключний перелік задач, які виконуватимуть хаби в 10 регіонах нашої країни.

«Враховуючи перспективи довготривалих відключень електроенергії ми плануємо забезпечити медійників місцем, в якому можна буде повноцінно працювати навіть, якщо у згаданих регіонах чи окремих містах не буде світла та інтернету», — наголосив Павло Лісниченко, координатор проєкту.

Пресцентр Накипіло стане таким простором у Харкові, скоро розкажемо вам більше деталей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова