«The ВЙО»: прихильники «лагідної українізації» про фестивальні традиції - Накипіло
Фото

«The ВЙО»: прихильники «лагідної українізації» про фестивальні традиції

Одними з учасників музичної сцени фестивалю «Дорога на Схід» у Харківській області стануть «The ВЙО».

Протягом 10-річного існування гурту музиканти періодично розходилися і знову сходилися, змінювали колег. Врешті-решт повноцінний склад гурту в 1995 році отримав нагороду фестивалю «Червона рута» з піснею «Ґанджа» (третє місце в жанрі танцювальної музики).

Під час Євромайдану «The ВЙО» підтримували протестувальників своїми виступами.  Також хлопці побували з концертами у прифронтових Попасній і Новоайдарі.

The Vjo na YEvromajdani

У розмові з нами фронтмен гурту Мирослав Кувалдін зізнався: їхні пісні дещо наївні та іронічні, проте сподівається, що вони не залишать без позитивних емоцій відвідувачів заходу.

Чому вирішили взяти участь у фестивалі?

Звичайно, нам не байдужа вся ця історія, яка відбувається на Сході. У принципі, сам Ізюм — це вже такі прикордонні історії. Слобожанщина — досі території в Україні, які потребують «лагідної українізації», і ще довго будуть потребувати.

Додасте свого колориту на сцені?

У нас пісні трошки смішні, трошки наївні, іронічні. От Жадан, і «Тартак» — радикальні хлопці. Коли ми виступали на Сході, бачили, як мінялися люди. З солдатами все зрозуміло — вони готові до цього. А в нас ще були концерти просто в будинку культури, куди людей ніби зганяли. Проте  вони виходили з посмішками, десь на дві годинки забували, де живуть. Я бачив: щось у них мінялося в ставленні до всього українського.  Думаю, що людина, яка не хоче чути українську мову, не прийде не фестиваль.

У багатьох людей українські фестивалі асоціюються із західними регіонами. На вашу думку, Схід готовий зароджувати тут фестивальну традицію?

Фестивальну історію давно започаткувала «Червона рута». Фестиваль проходив один раз на два роки, але якщо ви прослідкуєте, то він постійно  змінював місце проведення. Єдиний раз у 1989 році  він відбувся в Чернівцях. Тоді навіть у Чернівцях побачити жовто-блакитний прапор було майже неможливо. Наступні фестивалі проходили  в Запоріжжі, Донецьку, Севастополі. Знаю, що «Червона рута» в цьому році знову розпочинає роботу. Вони в Маріуполі готують фестиваль.  Так і «Дорога на Схід» може збиратися  не лише в Ізюмі, міняти локації. Чим більше фестивалів, тим краще. Зрозуміло, що вони потрібні в усіх куточках нашої країни.

А майданчики для цього готові?

Для комфортного виступу потрібні сцена, світло, звук. Для цього привозиться генератор, і можна фестиваль хоч в пустелі зробити. В принципі, більше нічого. Для музиканта головне, щоб була сцена і були люди. Насправді, відвідувачі роблять фестиваль.

З гуртом «The ВЙО» гості фестивалю «Дорога на Схід» зустрінуться 19 серпня на головній сцені в Ізюмі.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова