26 березня о 17:20 у «ЕрмиловЦентрі» у Харкові вчетверте проходитиме театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук».
Театральне свято триватиме вісім днів. Площадок буде сім: вищезгаданий ЦСМ «ЄрміловЦентр», Театрально-концертний центр, мала сцена Будинку актора, «Публіцист», Обласний центр культури та мистецтва, хаб соціальної активності «Студія 42». А також «Портал на Гоголя 8».
На що чекати?
Мета організаторів: оновити театральну культуру країни через поширення та введення у експертний дискурс оригінальних сучасних практик. У всьому їх різнобарв’ї.
Учасники представлятимуть творчі доробки в формах бліц-показів, перформансів, тренінгів, майстер-класів, акцій і концертів.
Обов’язкові умови: сучасний драматургічний матеріал і тривалість вистави близько години. Завершуватиметься кожен показ відкритою дискусією, до якої запрошені мистецтвознавці різних профілів, режисери та критики.
Кого можна побачити?
Незалежні театри Запоріжжя, Черкас, Полтави, Харкова й області. Так, «Театр современного диалога» з Полтави можна назвати постійним учасником фестивалю. Його керівниця Ірина Гарець — знаний український драматург, неодноразовий фіналіст і лауреат міжнародних та всеукраїнських драматичних фестивалів, зокрема — «Тижня актуальної п’єси». Документальну виставу «Теорія великого фільтра» можна подивитись 1 квітня у «Студії 42».
Серед учасників з Харкова також є визнані майстри. Наприклад, автор п’єси і режисер однойменного спектаклю «Трюча» Володимир Снігурченко неодноразово отримував театральні та драматургічні премії, зокрема, на Молодіжному театральному форумі в Кишиневі та міжнародному конкурсі драматургів «Вільний театр» у Мінську. Показ відбудеться 30 березня у Будинку актора.
Вперше у фестивалі прийматимуть участь незалежні театрали Запоріжжя та Черкас. Їх об’єднує не тільки експериментальний характер, а й провокативна дія. Вистава «Міністерство освіти і науки України» «Запорізької нової драми» проходить у повній темряві, а єдиний актор перформансу «Мапи ідентичності» роздягається.
Абсурдистський спектакль «Вихід» театру-студії «Арт-Є» з Краснограду. Подивитися дію за творами сучасного українського драматурга Сашка Ушкалова можна 2 квітня.
До трансформування театральної культури приєдналися вихованці Школи акторської майстерності«ТЕСТО» — єдиної в Харкові, яка займається психофізичними тренінгами в ігровій формі. Вишкіл завершується показом. Гості фестивалю «Я і Села Брук» зможуть побачити два перформанси випускників — 26 і 31 березня.
П’єси у Студії «Школа магии театра» пишуть діти, самі готують декорації, реквізит, розбирають ролі та грають у спектаклі під керівництвом досвідчених викладачів. Що у них виходить, продемонструють 29 березня.
Експерименти психологів призвели до появи двох нових театральних практик — форум-театру та плейбек-театру. Познайомитися з їх особливостями можна 28 та 29 березня.
Гостями фестивалю є поетичні, образотворчі та музичні лабораторії, діяльність яких включає театральні практики.
Щоб допомогти фестивалю відбутися (фінансово, фізично, морально), пишіть на сторінку у Facebook або Вконтакте.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин