Ще два місяці тому ніхто з нас не міг уявити, що опиниться в ситуації вимушеного проживання з родичами, друзями або й навіть мало знайомими людьми. Та ще й на невизначений строк.
Серед основних проблем, з якими стикаються усі учасники такого співіснування особливої уваги заслуговують наступні: поділ простору та побуту; неможливість усамітнитися, перебування в емоційному просторі інших, зміна ролей в системі сімейної взаємодії (діти стають батьками для своїх батьків).
Як полегшити адаптацію до такої ситуації?
Ось декілька правил, що допоможуть зберегти рівновагу та призвичаїтися до нової реальності :
1. Усвідомте — всі, хто вас оточують не схожі на вас. ми різні. Але в той же час рівні. Не оцінюйте інших та стиль їх життя.
2. Обговоріть та чітко сформулюйте правила життя. При цьому пам’ятайте, що господар житла має право їх пропонувати та наполягати на деяких з них. Ставтеся з повагою до встановлених та прийнятих правил.
3. Знайдіть можливість бути самому. Окремий простір, прогулянки або навушники — головне, щоби у вас була приватність.
4. Вам знадобиться час, аби звикнути до нових умов. І це нормально.
5. Робіть те, що вмієте найкраще. Будьте корисним. А іншим пробачте їх недоліки.
Якщо ж ви опинилися в ситуації великого скупчення людей (у метро або бомбосховищі), то корисно послуговуватися наступним:
1. Знайдіть собі окреме місце. Намагайтеся облаштувати його та персоналізувати.
2. Пам’ятайте, що в таких умовах дуже легко відбувається зараження емоціями оточуючих. Намагайтеся сфокусуватися на собі та не піддатися емоційному зараженню.
3. Знайдіть форму для усамітнення — слухайте музику, мовчить, медитуйте.