«Центр психологического развития „Разом“» проводит в Харькове тренинги повышения квалификации социальных работников и психологов районных центров соцслужб для семьи, детей и молодежи. На первых занятиях организаторы отметили: участникам крайне не хватает поддержки коллег при решении рабочих вопросов.
Представительница Харьковского областного центра социальных служб для семьи, детей и молодежи Наталия Варцабюк отмечает потребность в дополнительных знаниях и умениях и у городских сотрудников. Прежде чем идти в проблемную семью, необходимо научиться решать конфликты и вести конструктивный диалог с коллегами и родными, уверена Наталия.
«Для нас як для областного центру громадська організація „Центр психологічного розвитку „Разом“ є гарним ресурсом. Ми співпрацювали з нею в проектах, пов'язаних із внутрішньо переміщенними особами. Вони вчили наших фахівців із соціальної роботи, як допомогти переселенцям, що переїхали до Харківської області, як вирішити питання не матеріального плану, а психологічної підтримки. Вони задовольнили запит, який був у наших працівників».
Тренинги разбиты на циклы и проходят два раза в неделю. Вся программа подготовки рассчитана примерно на четыре месяца. Предусмотрены домашние задания и упражнения, которые позволят участникам оказывать психологическую помощь, опираясь на собственный жизненный опыт.
«Учасники пройдуть не просто тренінгову програму, а отримають навички, що базуються як на програмі міжнародного розвитку емоційної чутливості до дитини, так і на особливостях періодизації дитячого віку, певних вікових криз. А також — на розумінні, як із ними жити, щоб якомога менше стресу було у всіх членів родини. Кожного тренінгового модуля ми розбираємо складну ситуацію, з якою фахівці не знають, як ефективніше справитися. Отримуючи від колег підтримку, їм легше кризу вирішувати», — рассказывает глава правления общественной организации «Центр психологического развития „Разом“» Ольга Клименко.
Кроме того, на занятиях речь пойдет о профилактике профессионального выгорания и взаимодействии с супервизором.
«Із кожного району Харківської області до нас приїздить принаймні один спеціаліст або директор районного центру соціальних служб. Таким чином, ми охопили дві третини учасників з області», — уточняет тренерка проекта Елена Лукаш.
Отбирая участников, организаторы уделяли внимание специалистам из наиболее отдаленных районов.
«Ми прекрасно розуміємо, що у Близнюківському, Барвінківському, Валківському районах немає великої кількості недержавних організацій, ресурсу, на який вони могли б розраховувати. Це було першою умовою участі в тренінгу. Друга умова — кількість сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і стоять на обліку в центрі. А також — кількість прийомних сімей і дитбудинків сімейного типу, які діють на території міста обласного значення або в районі. Наш Краснокутський район славиться на всю Україну — там найбільше дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей, в яких виховується близько сотні дітей. Причому діти до них влаштовуються як з інших районів, так і з самого Харкова», — подчеркивает Наталия Варцабюк.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин