Що відомо про Олександра Мацієвського, якого вбили за гасло «Слава Україні» - Накипіло
Події

Що відомо про Олександра Мацієвського, якого вбили за гасло «Слава Україні»

СБУ остаточно підтвердила особу героя.


Він був снайпером 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області, призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецькій області.

photo 2023 03 12 19 35 23 2

Мати загиблого героя Параска Демчук розповіла в інтерв'ю Суспільному, що Олександр за спеціальністю був електромонтажником. Працював у Києві. У перший день великої війни вирушив до військкомату. 

«У нього була мета,  він був такий мотивований! Я кажу: “Сашенька, ну звідки в тебе це?”. Він мене беріг: «Мамочка, ти тільки збережи своє життя». Я навіть не знала, що він там. Він дзвонив зранку й ввечері і не казав мені. На Різдво мені прийшло повідомлення: “Я знову на зв'язку”. А це їхній старший, Толя. Я питаю: “Саша загинув?” — Він каже: “Так. Залишився на полі бою”», — розповіла мати воїна.   

photo 2023 03 12 19 35 23

Зеленський просвоїв Олександру Мацієвському звання Героя України.

«Світла пам’ять і всім, хто віддав своє життя за Україну! Усім, кого ми згадуємо, коли говоримо «Слава Україні!» Сьогодні я присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському, солдату. Людині, яку знатимуть усі українці. Людині, яку пам’ятатимуть вічно. За його хоробрість, за його впевненість в Україні й за його «Слава Україні!»», — сказав президент.

 

Селище на Харківщині, де немає людей. Фоторепортаж

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова