Я хочу евакуюватись за кордон: як це зробити - Накипіло
Что дальше?

Я хочу евакуюватись за кордон: як це зробити

  • Виктор Пичугин
  • 11 березня 2022
У моєму місті — бойові дії. Я хочу виїхати з України, щоби почуватися в безпеці

Оберіть країну, до якої ви хочете виїхати, та один із контрольно-пропускних пунктів. За даними волонтерів, які моніторять просування черг на виїзд, найбільш завантаженими є КПП на кордонах із Польщею та Словаччиною. Менші черги наразі — на пунктах перетину кордону з Молдовою та Угорщиною.

Я — чоловік. Чи зможу я виїхати за кордон?


Загалом — ні, якщо вам від 18 до 60 років. Через воєнний стан заборонено виїзд усім, хто може підпадати під мобілізацію.

Але є винятки. За кордон можуть виїхати чоловіки:


— у яких є відстрочка від призову;
— які зараховані на спеціальний військовий облік;
— які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність;
— на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років;
— на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або людина з інвалідністю І чи ІІ групи віком до 23 років;
— усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
— зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, що можуть догляд здійснювати; 
— чиї близькі родичі — чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат, сестра — загинули чи зникли безвісти під час проведення АТО/ООС.

Які документи потрібні, щоби вивезти тварину за кордон?

Польща тимчасово дозволила ввозити котів, собак і тхорів (у кількості не більше п’яти) без карантину. Для перетину кордону необхідно наступне:

— ідентифікація тварини мікрочіпом;
— щеплення від сказу;
— актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу;
— паспорт європейського зразка або сертифікат про стан здоров’я.

Якщо одна чи декілька умов не виконані, треба повідомити польських прикордонників і заздалегідь заповнити декларацію. Після перетину кордону місцеві ветеринарні лікарі проведуть необхідні процедури. Детальніше про все можна дізнатися на сайті ветеринарної інспекції Польщі.

При в’їзді до Чеської Республіки та Словаччини тварин необхідно буде помістити на карантин.


Чи є якісь особливості перетину кордону автівкою?

Так. Польща, Словаччина, Молдова й Угорщина тимчасово відмінили обов’язковий поліс страхування (так звану «Зелену карту») для в’їзду з території України.

У Польщі страховики безоплатно виписуватимуть поліс цивільної відповідальності для біженців з України. Цей поліс діятиме один місяць.

Також для перетину кордону необхідні:

— неіменний номер авто з позначкою належності до України;
— посвідчення водія;
— свідоцтво про реєстрацію авто.

У мене прострочений закордонний паспорт. Що робити?

Кабмін дозволив продовжувати термін дії українських закордонних паспортів до п’яти років. Для продовження строку дії зверніться до підрозділу міграційної служби.

Також Державна міграційна служба України тепер може вносити в закордонний паспорт батьків чи законних представників інформацію про дитину віком від 0 до 18 років.


Скільки я можу перебувати в ЄС?

Через російську агресію проти України Європейський Союз уперше активував Директиву про тимчасовий захист.

Українці отримали право на проживання, роботу та соціальні гарантії в Європейському Союзі на строк до одного року, який за потреби можуть продовжити до трьох років.ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова