Росія прагне відбити Куп’янськ - Накипіло
Події

Росія прагне відбити Куп’янськ

Про це заявляють у британській розвідці. Адже окупантам вкрай необхідно мати логістичний вузол на Донбасі. 

У розвідці заявили, що Росія частково відновила контроль над підступами до міста Кремінна. Місцями загарбники досягли успіхів на кілька кілометрів. Кремінна — це вихід на Куп’янськ. 

Kupiansk2

На Харківщині в напрямку Куп'янська найтяжчі бої йдуть біля села Гряниківка, що біля Дворічної. За слова голови ХОВА Олега Синєгубова, загарбники застосовують тактику як під Бахмутом  — лавинні атаки смертників

«Я наведу приклади, це розповідають наші військові, як росіяни наступають на Бахмуті і як вони наступають на нашому напрямку. Іде 5 танків. Це смертники, вони просто йдуть напряму. Їх знищує наша артилерія. Вони виявляють позиції нашої артилерії, зупиняються і починає працювати їхня артилерія. Працює-працює, далі зупиняється  — і знову пішли інші 5 танків. Коли танки в них стали дефіцитом, з’явився «Вагнер», те саме вони роблять із «Вагнером»: ідуть, поки уперлися, їх знищили, далі працює артилерія. Наступна хвиля. У них такі тактики, вони не рахують ані людей, ані техніку»,  — зазначив Синєгубов у медіа.

Boi

Він уточнив, що цивільних у Гряниківці вже немає, як й самого вже населеного пункту, село знищено. 

При цьому в ЗСУ уточнюють, вони тримають позиції — поки про успіхи окупантів у Куп’янському напрямку не можна говорити. 

Другим напрямком, де ворог активізує свої діє — є авдіївський. Фронт тут майже не змінюються з початку війни на Донбасі, й наразі окупанти намагаються зробити все, щоб все ж такі відкинути захисників України від Донецька. 

За даними ISW, російські війська наразі нарощують темпи своїх наступальних операцій в районі Авдіївки з метою оточення населеного пункту.

MA201133

Таким чином, можна говорити про те, що росіяни замірилися з тим, що не зможуть взяти Бахмут та звітувати про перемогу. За останні дні російські окупанти зробили декілька незначних спроб наступу на півдні Бахмута. Водночас українські війська провели контратаки на південно-західній та північно-західній околицях міста.Про це йдеться  у новому звіті Інституту вивчення війни.

За повідомленням українського Генштабу, наступальний потенціал російських військ у районі Бахмута знижується. Зменшується й кількість бойових зіткнень у самому місті в останні дні. Те ж саме повідомляли й у британській розвідці. Той факт, що російські війська концентруються на інших напрямках, може свідчить про зміну завдань: посилення оборони Донецька перед контрнаступом ЗСУ. Це Авдіївка. Та спроби зайти у Куп’янськ, щоб організувати для донецького угрупування рф «дорогу життя» — підвіз зброї, снарядів, пального, смертників.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова