Психологічне здоров'я та чоловіки: хто бореться з маскулінністю та стереотипами під час війни - Накипіло
Партнерські матеріали

Психологічне здоров'я та чоловіки: хто бореться з маскулінністю та стереотипами під час війни

  • ГО «Інноваційні соціальні рішення».
  • 8 Лютого

Психологічне здоров'я — надважливий компонент загального добробуту кожної людини незалежно від статі. Стрес, депресія чи тривожність у складні періоди життя можуть спіткати будь-кого. Проте чоловікам суспільство досі не дозволяє демонструвати слабкість. Воно продовжує приписувати їм роль надсильних, невразливих, таких, які все контролюють. Розповідаємо, хто та як долає стереотипне мислення.

Фізичне чи психологічне: яке здоров'я важливіше

Ці два аспекти здоров'я взаємозалежні. Людина, яка дбає про кожен, формує свій добробут. Без ментального здоров'я фізичне самопочуття не може бути на висоті. 

Стрес, тривожність, депресія та інші психологічні проблеми підвищують ризик загострення хронічних захворювань, знижують імунітет і псують якість життя. І навпаки: фізичні проблеми, хвороби або травми можуть викликати стрес і депресію та погіршити загальний емоційний стан. Тому немає «важливішого» здоров'я, обидва аспекти необхідні для повноцінного, щасливого життя і жінки, і чоловіка. 

Ставлення суспільства до психологічного здоров'я чоловіків є особливо важливим під час війни. Страшні наслідки повномасштабного вторгнення відчули всі українці. В умовах, коли ворог нищить наші землі, людей і домівки, підтримка та допомога потрібна всім. 

Аби дати чоловікам можливість вільно висловлюватися про те, що турбує, рік тому створений проєкт «Лінія підтримки для чоловіків».

Як працює Лінія підтримки для чоловіків

На Лінії працюють досвідчені психологи та психологині, які цілодобово приймають дзвінки чоловіків будь-якого віку та з різними проблемами з усіх куточків України. Дехто розповідає про погіршення стосунків з дітьми чи дружиною, інші страждають від панічних атак або підвищеної тривожності, а хтось просто не розуміє, що робити далі. 

lpdch3 2 2

Багато чоловіків зізнаються: вагалися перед дзвінком, не знали, що казати, та й не вірили, що звернення може допомогти. Але спеціалісти й спеціалістки Лінії підтримки допомагають їм відкритися, усвідомити корінь проблем. Одна розмова може стати початком зміни ставлення чоловіка до себе, до оточення, підвищити якість життя.

Чи є у вас психологічні проблеми

Аби зрозуміти, чи погіршився ваш психологічний стан, фахівці й фахівчині в галузі психології рекомендують чесно відповісти собі на такі питання:

— У вас є відчуття нерозуміння з боку близьких та рідних?

— Чи буває у вас багато виснажливих думок, з якими важко впоратись і які впливають на самопочуття?

— Чи маєте ви проблеми зі сном: наприклад, вам важко заснути або, навпаки, постійно хочеться спати?

— Чи відчуваєте ви фонову тривогу або постійне невдоволення чимось?

— Чи буває, що ви відчуваєте себе самотньо?

— Чи погіршилися ваші стосунки з близькими, друзями, рідними? 

Якщо хоча б одна з відповідей позитивна, не вагайтеся: звертайтеся по допомогу до психолога чи психологині. Вони оцінять ваш емоційний стан і порадять, як його покращити.

Як отримати безкоштовну допомогу

Якщо ви відчуваєте тривалий стрес чи депресію, помічаєте часті спалахи гніву, постійно втомлюєтеся без причини, маєте проблеми зі сном або апетитом, телефонуйте на Лінію підтримки для чоловіків за номером 2345. 

Усі звернення безкоштовні, а розмови — конфіденційні. Розкажіть, що вас хвилює, та отримайте професійну допомогу. Не знецінюйте проблеми, подбайте про себе. Піклування про свій психологічний стан — запорука щасливого та здорового життя.

Лінія психологічної підтримки для чоловіків реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова