Пропагандистські тг-канали вихваляються своїми успіхами в Харківській області: Infocrime.Харків - Накипіло
Події

Пропагандистські тг-канали вихваляються своїми успіхами в Харківській області: Infocrime.Харків

  • Олена Лептуга
  • 8 Серпня 2022

Проєкт Infocrime.Харків протягом 1–5 серпня виявив 57 маніпуляцій російських пропагандистів у тг-каналах «Харьков Z», «На самом деле на Харькове», «Купянск за мир». В основному це повідомлення про «допомогу» жителям окупованих територій, обстріли «нацистів» та успіхи російської армії: «Населенный пункт регулярно обстреливается националистами, позиции которых всего в нескольких километрах. Местные волонтеры каждый день с риском для жизни проводят работу по вывозу мусора и уборке травы в поселке». 

Snymok ekrana 2022 10 22 v 11.49.02

Разом з тим традиційно окупанти перекладають відповідальність за військові злочини на Україну й водночас знецінюється місцева й українська влада: «Все эти Синегубовы и Арестовичи говорят правду либо спьяну, либо случайно, когда сами не знают, что это правда (хотя в Арестовиче мы не уверены, этот еще может себя российским разведчиком объявить, когда РФ начнет убедительно побеждать). Поэтому кто что усилит – непонятно, но ясно одно: Харькову и области стоит максимально насторожиться» (Харьков наш).

Задля цього залучаються й представники церкви:

Snymok ekrana 2022 10 22 v 11.48.54
Також цього тижня зʼявилася нова «методичка», спрямована на розбрат українців і негативне сприйняття жителів мешканців заходу України: «Понятно, что на западе Окраины и войны нет, дела там, как раз таки в порядке, сдали жилье втридорога и уехали изучать Европу, попутно собирая выплаты по миру,  и где-то на коленке в Пшемышле штамповать статейки про тяжелую судьбу и обездоленных людей, к которым  никакого отношения, кроме наживы не имеют, соотечественники в очередной раз поражают своим цинизмом» (Харьков Z). 


Проєкт реалізується ГО «Інститут масової інформації» та медіагрупою «Накипіло» і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова