Президент увільнив нардепа Веніславського. Хто він такий - Накипіло
Події

Президент увільнив нардепа Веніславського. Хто він такий

  • Аліка Піхтерева
  • Ігор Лептуга
  • 7 Грудня 2023

Федора Веніславського відсторонено від виконання обов'язків представника президента України у Верховній Раді.


Президент підписав наказ про тимчасове припинення виконання обов'язків зі збереженням місця, посади та середнього заробітку.

На посаду Веніславського призначили у вересні 2022 року.

У харківському медійному полі він з'явився у 2014 році. В інтерв'ю «Накипіло» так казав про себе:

«Федір Веніславський — це доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри конституційного права України. Навчаю студентів засадам конституційного права: як повинна працювати держава, органи державної влади, як мають забезпечуватися права людини. 

По-друге, Федір Веніславський — громадський діяч на рівні Харкова, Харківської області, на рівні, можливо, України в деяких аспектах. Із нашими спільними друзями ми були учасниками подій Помаранчевої революції. Якраз у 2004 році ми згуртувалися в Харкові з людьми, яким не байдужа доля країни, які щиро хотіли змін на краще. Ми досі дружимо та досі сподіваємося й віримо, що ці зміни на краще настануть.

У 2004 році я був одним з авторів відкритого листа до Верховного Суду України, в якому я та мої колеги: доценти, професори, академіки, відомі правознавці в України й за її межами, написали, що мають бути визнані недійсними результати повторного голосування через системні порушення конституційних принципів участі громадян у виборах. Це звернення лягло в основу рішення Верховного Суду України 2004—2005 років (Судова палата у цивільних справах Верховного Суду ухвалила рішення про визнання недійсними результатів другого туру президентських виборів 21 листопада, тобто перемогу Віктора Януковича — ред.)».

У 2015 році, коли Веніславський обіймав посаду Харківської Громадської Люстраційної Палати, його призвали до лав Збройних сил.

Певний час Веніславський служив, згодом звільнився за законом. Під час своєї діяльності у Харкові він активно займався питаннями люстрації.

З 2019 до 2022 року виступав представником президента в Конституційному суді. На позачергових парламентських виборах був обраний нардепом від «Слуги народу». Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Веніславський запам'ятався, зокрема, заявами, що в Україні готують законопроєкт, який передбачає вручення повісток електронною поштою та рекомендованим листом.

Також він був автором законопроєкту, який передбачав скасування відстрочки від мобілізації для чоловіків старше 30 років, які здобувають непослідовну вищу освіту або другу й більше.

Причина звільнення Веніславського не вказується. Невідомо, чи перейде він на нову посаду.

Онлайн-квитки для захисників: Укрзалізниця запускає сервіс для військовослужбовців

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова