Правозахисники перевірили прокурорів і суддів - Накипіло
Фото

Правозахисники перевірили прокурорів і суддів

Чугуївська правозахисна група промоніторила роботу двохсот суддів та прокурорів Харківської області. Доброчесність служителів Феміди перевіряли за інформацією, отриманою з різних джерел: мережі Iнтернет, Єдиного реєстру судових розслідувань та із журналістських матеріалів.

«Навіщо ви до нас приїхали?»

Учасники моніторингу проаналізували: чи дотримуються судді професійної етики, чи вчасно проводять судові засідання та які порушення допускають у своїй роботі.

«Столичним реформаторам не завжди все видно на місцях у регіонах, тому ми й вирішили  взяти справу в свої руки. I маємо результати: адже в Харкові судді вже більш дисципліновані й спокійно сприймають відеозйомку судових засідань, а ось у районах подібне сприймається дещо насторожено. Нерідко нас зустрічали запитанням “Навіщо ви до нас приїхали?”», — розповідає провідний аналітик Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

DSC 6354

За словами юриста, деякі судові засідання скасовувалися, як тільки ставало відомо про приїзд моніторингової групи.

Противники моніторингу

Як повідомив керівник моніторингу Сергій Рогозін, були випадки, коли справи розбиралися не в залі засідань, а в кабінеті судді, що є грубим порушенням законодавства. Експерт звернув увагу, що деякі прокурори приходили до суду без матеріалів кримінального провадження і не могли повноцінно брати участь у розгляді справи. Не всі адвокати були готові до моніторингу їхньої діяльності.

DSC_6368

«На одному із засідань адвокат заперечував проти моєї присутності в залі, мотивуючи це контролем діяльності адвоката. На щастя, його клопотання про видалення мене із зали засідань відхилили і суддя дозволив мені моніторити ситуацію надалі», — розповідає керівник моніторингів судових засідань Сергій Рогозін.

Судді-«безхатченки»

«Нашу увагу привернули 16 працівників прокуратури Харківської області та місцевих прокуратур, які не мають жодного житла ні на праві власності, ні на праві користування. Тобто невідомо, де ці особи проживають», — говорить Роман Лихачов.

Чугуївські правозахисники звернулися до Національного антикорупційного бюро України із проханням перевірити суддю господарського суду Харківської області Аліну Попович, яка «забула» у своїй декларації про будинок у 633 квадрати.

За словами Романа Лихачова, її родина володіє земельною ділянкою рекреаційного призначення площиною майже три гектари, оренда котрої щороку становить близько 185 тисяч гривень, що є фактично всім доходом жінки».                                                     

Справи Майдану

Правозахисники підготували список суддів, які ухвалювали рішення про заборону мирних зібрань .

«Досить цікавим є рішення судді Полях, яка заборонила в Чугуєві протягом 14 діб проведення будь-яких мирних зібрань в центрі міста в той час, коли проходив Майдан. Наразі ми так і не знайшли відомостей щодо притягнення її за це рішення до відповідальності. Таку ж заборону винесла і суддя Харківського окружного суду Ольга Білова. А ось суддя Марина Бубіна притягнула до адмінвідповідальності та накладення штрафу особу, яка стояла із плакатом «Зупиніть Януковича», — наводить приклади Лихачов.

Мовою цифр

  •         Моніторинг 50 судових засідань у найвіддаленіших куточках Харківщини.
  •         100% засідань не проводяться вчасно, а саме: зафіксовано запізнення початку їх роботи від 20 хвилин до трьох годин.
  •         Близько 68% засідань відкладаються через ті чи інші причини.
  •         У 32% випадків засідання було перенесено через те, що прокурор не зміг зобов’язати прибути в зал суду свідків, які проходять по справі.

Зібрані матеріали активісти направили до Національного антикорупційного бюро, Національного Агентства запобігання корупції та Генеральної прокуратури України. Наразі Чугуївська правозахисна група чекає від них на відповіді.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова